Image
30.8.2016 0 Comments

ADATA predstavuje Ultimate SU800 SATA 6Gb/s 3D NAND SSD

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov, dnes predstavil SSD disk Ultimate SU800 SATA 6Gb/s 3D NAND, ktorý sa stáva súčasťou kompletného portfólia SSD produktov s pokročilou technológiou 3D NAND Flash. Ako ťahúň vývoja SSD inovácií sa spoločnosť ADATA rozhodla priniesť technológiu 3D NAND do všetkých svojich SSD produktov, od široko dostupnej ponuky pre koncových používateľov, až po odolné priemyselné disky pripravené na najnáročnejšie podmienky.

Ultimate SU800 je model strednej triedy, ktorý ponúka to najlepšie z 3D NAND či tiež vrstveného Flash. Prináša nepopierateľné zlepšenie majiteľom 2D NAND SSD diskov a výrazné zlepšenie užívateľom klasických pevných diskov. Okrem použitia NAND čipov s plávajúcim hradlom a vysoko kvalitného SMI radiča prichádza Ultimate SU800 v rôznych kapacitách – od 128 GB do 1 TB. Použitá 3D NAND technológia sa v porovnaní s 2D NAND alebo plošnými NAND Flash SSD diskami vyznačuje vyššou hustotou, vylepšeným výkonom a zvýšenou spoľahlivosťou. ADATA plánuje v septembri rozšíriť SSD rad Ultimate o model vyššej triedy SU900.

Vyššia hustota než kedykoľvek predtým
Vďaka viacvrstvovému 3D NAND Flash dosahuje SU800 mnohonásobne vyššiu hustotu záznamu. V 2,5“ tele bežných SSD diskov je k dispozícii v kapacitách od 128 GB do 1 TB, a ponúka tak zákazníkom viac možností voľby. Či už ho zamýšľajú použiť ako bootovaciu jednotku pre štart operačného systému alebo ako veľkokapacitné úložisko, Ultimate SU800 vyhovie všetkým potrebám. Zvýšená hustota záznamu tiež znižuje energetickú náročnosť. V porovnaní s 2D NAND Flash diskami majú 3D NAND Flash SSD disky vyššiu hustotu záznamu, ale identickú spotrebu. Táto výhoda sa prejaví ešte viac pri porovnaní Ultimate SU800 s internými 2,5“ pevnými diskami: spotreba je nižšia až o 80 %, najmä s použitím power save módu DEVSLP. Ultimate SU800, tenký len 7 mm a doplnený 2,5 mm rámčekom, je použiteľný v ultrabookoch, notebookoch i stolových počítačoch. Jeho nízka spotreba pomáha predĺžiť výdrž mobilných počítačov na jedno nabitie ešte viac ako súčasné SSD disky.

Hmatateľné zvýšenie výkonu
Ďalšou výhodou technológie 3D NAND, využitej v disku Ultimate SU800, je stabilný výkon naprieč rozdielnymi kapacitami. Vďaka SMI radiču dosahuje rýchlosť čítania až 560 MB/s a rýchlosť zápisu až 520 MB/s. To je asi o 10 % viac v porovnaní s rýchlosťami dosahovanými na technológii 2D NAND Flash, ktorá používa TLC čipy. Ultimate SU800 podporuje ako SLC Caching, tak DRAM Cache Buffer, vďaka čomu umožňuje rôzne zvyšovanie rýchlosti podľa aktuálnej záťaže a dostupných systémových prostriedkov.

Robustná spoľahlivosť – posilnená
Vďaka výhodám vyššej hustoty ponúka 3D NAND Flash technológia vyššiu redundanciu a spoľahlivosť oproti plošným NAND Flash. 3D NAND Flash vydrží omnoho viac read/write cyklov, takže sa Ultimate SU800 môže pochváliť neuveriteľnou hodnotou MTBF 2 000 000 hodín. To je 25% zvýšenie oproti 2D NAND SSD diskom, ktoré dosahujú hodnoty okolo 1 500 000 hodín. ADATA zaradila do firmwaru disku Ultimate SU800 funkcie LDCP (low density parity check), kód pre opravu chýb, data shaping a dokonca RAID. Vďaka nim ponúka Ultimate SU800 najlepšiu možnú odolnosť. Keď sa k tomu pripočíta precízny návrh komponentov, výber a testovanie bežné pri všetkých produktoch ADATA, ponúkne Ultimate SU800 úplnú istotu kvality, ktorú ešte podčiarkuje nadštandardná trojročná záručná doba.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá