Image
31.1.2018 0 Comments

Aplikácia Front má ambície nahradiť a prekonať Outlook. Finančné zdroje na to má

Aplikácia na podnikovú komunikáciu Front získala investíciu vo výške 66 miliónov dolárov od skupiny investorov pod vedením Sequoia Capital a DFJ.

Front integruje rôzne komunikačné kanály tímu, ako je e-mail, čet, hlasové hovory a notifikácie do jednej platformy. V súčasnosti používa tento softvér viac ako 2500 firiem, medzi zákazníkov patria napr. aj Shopify, Convoy, HubSpot a ďalší. V roku 2017 spracoval Front dovedna viac ako 350 miliónov e-mailov a četových správ.

„Veľa firiem už sľubovalo riešenie, ktoré prekoná e-mail. My sa však sústreďujeme na to, aby sme ho urobili viac kolaboratívnym,“ povedala Mathilde Collinová, CEO spoločnosti. „E-mail je stále primárny spôsob, ako firmy fungujú. Pracovníci strávia denne viac ako šesť hodín pri e-mailoch a kontrolujú svoje schránky 74-krát denne. Tým, že všetkých spolupracovníkov, aplikácie a informácie zjednotíte do inboxu, umožňujeme tímom efektívnejšiu spoluprácu.“

Polovica denne aktívnych používateľov aplikácie Front využíva na správu svojich e-mailov výlučne túto službu. Gmail a Outlook vôbec neotvárajú. Preto spoločnosť uvažuje o vydaní klientskej aplikácie pre jednotlivých používateľov, ktorú by mohli zdieľať s inými ľuďmi. Tento trh by mohol byť oveľa väčší.

Startup Front bol založený vo Francúzsku, no po účasti v akcelerátore Y Combinator sa firma presťahovala do San Francisca. Odvtedy už otvorila novú kanceláriu v Paríži ako svoje európske ústredie. Do dnešného dňa Front získal od podporovateľov spolu 79 miliónov dolárov. Novo získané finančné prostriedky budú investované do rozširovania kancelárií na oboch stranách Atlantiku a rozšírenia vývoja produktov.

Zdroj: techcrunch.comtech.eu.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá