Image
31.7.2014 0 Comments

Bezpečné cloudové úložisko s jednoduchým ovládaním? Počkajte si na Peak Drive

ITN_tit_bezpecne cloudove ulozislo.jpg Na trh sa chystá nové cloudové úložisko z Nemecka. Nazýva sa Peak Drive a chce zaujať tým najlepším, čo ponúka konkurencia - pohodlným a jednoduchým používaním Dropboxu a pokročilým zabezpečením služby SpiderOak.

Dropbox patrí medzi najúspešnejšie cloudové úložiska na trhu, podľa Snowdena je však táto služba „nepriateľská k súkromiu".

Na druhej strane je cloudové úložisko SpiderOak, ktoré kladie dôraz na bezpečnosť. Súbory šifruje, avšak za konkurenciou zaostáva z hľadiska pohodlného používania. Peak Drive chce kombinovať to najlepšie.

Služba by sa mala na trhu objaviť v septembri, najskôr iba vo verzii pre Mac a iOS. Na rozdiel od väčšiny služieb bude súbory pred nahratím do cloudu šifrovať, čím chce chrániť súkromie používateľov. Súbory sa šifrujú pomocou 256-bitovej enkrypcie (knižnica NaCl) a dešifrovací kľúč má k dispozícii iba samotný používateľ. Vyššie zabezpečenie služby však nemá byť na úkor funkcií. Peak Drive sa má tváriť ako ďalšie úložisko počítača a má ponúknuť aj jednoduché zdieľanie súborov s ostatnými používateľmi.

Peak Drive ponúkne používateľom obmedzený priestor zadarmo. Podobne ako v prípade konkurenčných služieb, za väčšie úložisko sa bude platiť.

ITN_1bezpecne cloudove ulozislo.jpg

Zdroj: echcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

08.08.2019 10:08

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten ...

Produkty

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

17.07.2019 08:58

Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň bez ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

21.06.2019 08:21

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá