28.9.2012 0 Comments

ČR: Sophos zdokonaľuje zabezpečenie zariadenia s operačným systémom Android

Společnost Sophos oznámila zdokonalení podpory zabezpečení mobilních zařízení s operačním systémem Android prostřednictvím dvou bezpečnostních aplikací dostupných zcela zdarma. Nejnovější verze aplikace Sophos Mobile Security a nová aplikace Sophos Mobile Encryption umožňují nejen chránit zařízení před škodlivým softwarem či před důsledky způsobené ztrátou nebo krádeží zařízení, ale uživatelům využívajícím řešení Sophos SafeGuard Enterprise umožňují také bezpečný přístup k šifrovaným souborům uloženým v cloudu. Obě aplikace jsou k dispozici v rámci služby Google Play.

Dle nedávného průzkumu společnosti IDC zaměřeného na využívání chytrých telefonů v letech 2012-2016 patří mobilním telefonům s operačním systémem Android až 69 procent trhu s chytrými telefony. Mnozí majitelé těchto telefonů využívají svá zařízení pro přístup k podnikovým aplikacím a dokumentům, včetně těch, které jsou uloženy v cloudech. Firmy proto musí zajistit bezpečné uložení dat a ochranu před jejich kompromitováním škodlivým softwarem, a to bez ohledu na místo uložení dat a způsob, jakým uživatelé k datům přistupují.

Plánované kontroly a ochrana při ztrátě
Aplikace Sophos Mobile Security představuje odlehčenou verzi antiviru chránící zařízení s operačním systémem Android před škodlivým softwarem a poskytující ochranu před dopady způsobenými ztrátou či krádeží zařízení. Vše bez snížení výpočetního výkonu zařízení a bez vlivu na výdrž baterie. Uživatelé si mohou naplánovat pravidelné kontroly svých zařízení na přítomnost nejnovějšího malware a aktivně tak předcházet hrozbám souvisejícím se škodlivým softwarem. Vylepšená ochrana zařízení při ztrátě či krádeži zařízení umožňuje vybraným kontaktům z adresáře ovládat mobilní zařízení pomocí krátkých textových zpráv. Podporovány jsou například příkazy pro vyvolání hlasitého zvonění či úplného smazání všech dat.

Bezpečný přístup do cloudů
Nová aplikace Sophos Mobile Encryption umožňuje uživatelům řešení SafeGuard Enterprise využívajícím modul Encryption for Cloud Storage bezpečný přístup z mobilních zařízení s operačním systémem Android k dokumentům uloženým v prostředí Dropboxu. Dokumenty jsou šifrovány ještě před uložením do cloudu a uživatelé při přístupu k vybranému dokumentu pouze zadají své heslo a mohou s dokumentem pracovat přímo na svém mobilním zařízení bez jakéhokoli porušení bezpečnostních pravidel. Na Apple's App Store je k dispozici také verze pro operační systém iOS, Sophos v dalších verzích plánuje podporu také jiných cloudových služeb.

"Uživatelé chtějí být flexibilní a využívat všech výhod mobilních zařízení nejen v soukromí, ale také během pracovního procesu," říká Matthias Pankert, více prezident společnosti Sophos zodpovědný za jednotlivé produkty. „Naše aplikace umožňují bezpečný přístup k datům a nabízí dostatečnou ochranu před důsledky způsobené ztrátou či odcizením zařízení."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá