Image
6.2.2018 3 Comments

Alza už umožňuje za tovar platiť aj kryptomenou Litecoin

Alza.cz dnešným dňom zavádza na svojom e-shope platbu ďalšou kryptomenou, tentokrát Litecoinom (LTC). Platby umožní na e-shopoch alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Zákazníci si od dnešného dňa môžu túto menu tiež zmeniť (rovnako jako BTC) v automatoch na Showroomoch v Prahe a Bratislave. Okrem LTC je tu novo k dispozícii aj zmena meny DASH. Možnosť platiť s ňou priamo v e-shope firma pripravuje.

V porovnaní s BTC sú poplatky siete v Litecoinu nižšie (maximálne rádovo v korunách) a transakcie sú rýchlejšie (sekundy až minúty). Výhodou kryptomen je tiež to, že tento spôsob platby online je možné uskutočniť bez toho, aby používateľ vlastnil bežný bankový účet s možnosťou platieb cez internet. Okrem samotných platieb prostredníctvom LTC na webových stránkach môžu zákazníci využívať automaty na Showroomech v Prahe a Bratislave, kde je možné okrem Bitcoinov kúpiť aj Litecoiny a kryptomenu Dash. Automaty prevádzkuje zmluvného partnera General Bytes s. r. o.

Na Alze stále narastá počet objednávok platených prostredníctvom Bitcoin. Od zavedenia ide o tržby v desiatkách miliónov a tisíce objednávek. Vo veľkej miere je BTC využívaný k nákupu komponentov na ťažbu kryptomien. Stabilný záujem je tiež o hardwerové peňaženky, napríklad obľúbený TREZOR od českej spoločnosti SatoshiLabs. Obdobný vývoj teraz očakávame aj u Litecoinu,“ uviedol Jan Sadílek, vedúci internetového marketingu Alza.cz.

Litecoin je mladšia mena než Bitcoin, zavedená bola v roku 2011. Ide o alternativnú digitálnu kryptomenu založenú na BTC. Dôležitá vlastnosť Litecoinu je jeho plná decentralizácia – nikdo nemôže menu akokoľveki ovplyvňovať, kontrolovať peňažné toky alebo spôsobovať infláciu.  

I mena Dash má výhodu nízkych poplatkov a okamžitých platieb bez čakania na potvrdenie siete, kedy sa časť siete zaručí za oprávnenosť platby. Vďaka súčasným kurzom je to skvelá príležitosť investovať.

Zobrazit Galériu
Autor: Alza.cz a.s.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

3 Comments

 1. Preklad... reakcia na: CZ: Alza už umožňuje za tovar platiť aj kryptomenou Litecoin
  9.2.2018 08:02
  ...z cestiny a pravopis hodny ziaka druhej triedy zakladnej skoly. Otras.
  Reagovať
  • RE: Preklad... reakcia na: Preklad...
   9.2.2018 20:02
   tak tak, ani koruny na eura sa bulvaru nechcelo preložiť
   Reagovať
 2. aha reakcia na: CZ: Alza už umožňuje za tovar platiť aj kryptomenou Litecoin
  6.2.2018 11:02
  Aha... tak to je dovod preco klesaju kryptomeny na hodnote?
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá