Image
14.1.2019 0 Comments

Dávate si novoročné predsavzatia? Poradíme vám, ako moderne sporiť

Veľa ľudí si dáva začiatkom nového roka predsavzatia. Niekto sa prihlási do fitka, ďalší bude čítať týždenne jednu knihu, iný chce zasa viac cestovať alebo si kúpiť  nábytok. Každý po niečom túži. Ak túžiš kúpiť si technológiami nadupaný mobil či zariadiť si byt, no momentálne to z bežného príjmu nedáš, nič sa nedeje.  Rozhodne nie si jediný. K tvojim métam ti môže dopomôcť šikovná appka.

Apropo vieš, že k najčastejším predsavzatiam patrí práve sporenie? Koniec – koncov aj na tie ciele, ktoré s financiami na prvý pohľad nesúvisia, možno tiež budeš potrebovať peniaze. Dávať si ciele je základom úspechu, ale už ťažšie je ich aj dodržať. Našťastie, v dnešnej dobe existujú možnosti, ako to zvládnuť ľahšie.  

Napríklad taká banka v mobile, akou je 365.bank, na ktorej aj my už fičíme, ti v tom celkom pekne pomôže. Ako? Sporenie si založíš v appke na pár klikov. Takže výhovorka, že sa ti nechce chodiť do banky, je síce dobrý pokus, ale v tomto prípade neobstojí smiley. Sporiť si môžeš na každé jedno novoročné, ale aj celoročné predsavzatie, cieľ alebo sen. Takže, ak sa snažíš šetriť niekde inde a máš to všetko na jednej kope, tak vedz, že tu sa to dá prehľadnejšie.

      

Keďže tých snov môže mať človek viac, v 365-ke mysleli aj na to, preto si môžeš založiť hoci aj 50 sporení naraz. Ku každému si pridáš obrázok, aby ti pripomínal, na čo si šetríš. Pre poriadok si toto sporenie môžeš pomenovať, nech vieš, na čo sa máš tešiť. Aby to bolo zábavnejšie, v ponuke predvolených cieľov sporenia sú aj „Neresti a maličkosti“, „Chcem byť bohatý“ či dokonca „Lístok na Mars“. Obrázok vysnívanej pláže s ohnutou palmou alebo novej edície parádneho smartfónu ťa môže vždy nakopnúť, aby si si viac odložil a menej míňal.

Pri každom sporení pritom vidíš, ako na tom si, koľko máš už našetrené a kedy dosiahneš cieľovú sumu. Ak sa ti bude zdať, že ten termín je v nedohľadne, máš ďalšiu motiváciu zvýšiť si mesačnú sumu, ktorú si odkladáš. Napríklad aj tak, že si k nej jednorazovo vložíš viac peňazí než si si stanovil pri zakladaní tohto sporenia, ak ti na konci mesiaca nejaké zvýšia.

Pokiaľ by si mal zajačie úmysly si zo sporenia peniaze predčasne vyberať, tak si ho môžeš v appke aj skryť. Potom ho neuvidíš, a tým pádom ťa to nebude lákať. Skryté sporenie sa samozrejme dá opäť zviditeľniť na domovskej stránke, len sa k nemu bude treba preklikať. Aj takto dáva appka na teba a tvoje sporenie pozor.

Ak by si však nasporené peniaze predsa len potreboval (pretože človek nikdy nevie), stačí niekoľko klikov a prevedieš si ich na bežný účet.

Ozaj, a podobne rýchlo, ako si vieš založiť sporenie, si pravdaže ešte predtým založíš v 365 banke aj účet, vrátane zmlúv a iných povinností. V mobile, samozrejme, veď máme rok 2019. smiley Takto do banky „chodí“ podľa prieskumu 365-ky viac ako polovica dnešných Slovákov. Je jasné, že keď v mobile nájdeš rôzne iné užitočné appky, ako sú Facebook, Whatsup, Waze, tak v ňom môžeš mať aj celú banku. Navyše ťa to nebude nič stáť.

Suma sumárum, podčiarknuté a zrátané: za 0 eur mesačne dostaneš celú banku v mobile, môžeš si plniť svoje novoročné predsavzatia (za čo ťa odmenia úrokom 0,365 % mesačne) a appka ťa naučí rozumne gazdovať s tvojimi peniazmi. Takto sa môžeš pridať k viac ako polovici moderných Slovákov, ktorí banke za účet nič neplatia.

A tvoje novoročné predsavzatie –  šetriť na svoj sen –  sa môže začať.

Zobrazit Galériu
Autor: 365.bank

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Rozhovor: Martin Ferenec, SAP Slovensko / SmartCity: Urobme svet lepším!

12.09.2019 10:23

Akým spôsobom môže SAP pomôcť mestám, aby život v nich bol bezpečnejší, zdravší a kvalitnejší?   SAP sa zameriava na viacero oblastí zlepšovania kvality života, čo vystihuje aj náš názov, ako aj naše ...

Technológie

Workplace Hub: Firemné IT v jednom zariadení

11.07.2019 09:10

Špeciálny projekt Drahé, neefektívne a neraz aj málo zabezpečené. To sú skúsenosti väčšiny z nás z firemného IT. Svetový trend je však opačný. Zjednocovanie a zjednodušovanie celého podnikového IT do ...

Technológie

GlobalLogic predstavil v rámci oslavy piatych narodenín päť inovatívnych aplikácií

26.06.2019 14:15

Špeciálny projekt Medzinárodná  spoločnosť GlobalLogic so slovenským zastúpením v Košiciach, Žiline a v Banskej Bystrici, si pripomenula päť rokov existencie na Slovensku. V súčasnosti spolupracuje s ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá