Image
1.10.2019 0 Comments

Dragonfly – vážka vzdorujúca gravitácii

HP Elite Dragonfly spája štýl, výkon a produktivitu. Najľahší kompaktný firemný konvertibilný počítač na svete zvláda pracovný deň ako pierko.

Sloboda pohybu a mobilita, to je heslo súčasnosti a prispôsobuje sa mu aj technika, ktorá nás sprevádza celý deň. Novinka v prémiovom rade pracovných notebookov HP Elite Dragonfly preto stavila na mušiu hmotnosť a maximalizuje komfort a portabilitu. No nezabúda na výkon a rýchlosť, aby odľahčila aj prácu. Dragonfly čiže vážka je vskutku výstižný názov inšpirovaný nielen jeho modrosivou farbou.

Štíhly Dragonfly nasadil vysokú latku najmä nízkou hmotnosťou – v niektorých konfiguráciách neváži ani celý kilogram. Ultraľahké horčíkové šasi je však rezané z jedného kusa materiálu, aby sa zaistila jeho maximálna odolnosť. Tú preverilo aj 19 testov používaných americkou armádou a 120-tisíc hodín vlastných testov HP. Dragonfly je tak spoľahlivo pripravený na nástrahy ciest a vďaka povrchovej úprave, ktorá nezanecháva odtlačky prstov, s ním budete všade žiariť čistou eleganciou.

Nejde však len o krásu. Dragonfly je hlavne pracant, ktorý je často v pohybe, mení prostredie a pripojenia. Preto kladie dôraz na bezpečnosť a patrí do rodiny najlepšie zabezpečených a spravovateľných PC na svete. Obsahuje voliteľnú ochranu obrazovky SureView 3. generácie a inteligenciu SureSense, ktorá sa učí predchádzať nebezpečným vírusom a malvérom. Internetovým hrozbám sa vyhýba riešením HP Sure Click a pred vizuálnym hackingom vás ochráni jeho HP Privacy Camera. Prístup k dátam vie postrážiť aj overovaním odtlačkov prstov a rozpoznávaním tváre.

Dragonfly sa vám prispôsobí, kdekoľvek budete, dizajn pántov umožňuje otáčanie displeja do 360 stupňov. Môžete pracovať na stole či na kolenách, ako na klasickom notebooku, prípadne písať poznámky a kresliť skice v režime tabletu. V pozícii stanu uľahčuje zdieľanie obsahu na displeji s kolegom či klientom.

Displej je dotykový a vďaka minimalizácii obvodového rámu má uhlopriečku až 13". Na výber sú tri varianty obrazoviek s vysokým rozlíšením – od úspornej po ultrajasnú s bezpečnostným filtrom HP Sure View. Všetky tri verzie podporujú prácu aj s nabíjateľným dotykovým perom HP Rechargeable Active Pen G3. Hlavný prvok ovládania je však klávesnica, ktorá je príjemná na dotyk a veľmi tichá. Základná batéria vám umožní pracovať bez kábla 16 hodín, voliteľná až 24,5 hodiny.

V štíhlom tele ukrýva Dragonfly svižnosť dravca so štvorjadrovým procesorom Intel Core 8. generácie. Hravo zvládne aj náročné podnikové aplikácie a množstvo dát čaká veľkorysý úložný priestor 1 TB. S okolím sa spojí pripojením Wi-Fi 6 s gigabitovou rýchlosťou, prípadne voliteľným pripojením 4G LTE s gigabitovou rýchlosťou. Po stranách ponúka porty USB-A a HDMI a najnovšie porty USB-C a Thunderbolt 3.

Ultraľahký Dragonfly je elita medzi prenosnými počítačmi. Spája vysokú portabilitu, výkon, produktivitu, ale aj ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Najľahší kompaktný firemný konvertibilný počítač na svete je totiž aj prvý svojho druhu, ktorý obsahuje zrecyklované plasty z povodí riek ústiacich do oceánu. Možno i ten vám pripomenie jeho ikonická modrá farba a bude vás hriať dobrý pocit navyše. O jeho skvelých vlastnostiach sa dozviete viac na adrese www.hp.com/sk/elitedragonfly.

 

Zobrazit Galériu
Autor: hp.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Vývoj s využitím CI/CD a jeho výhody

21.10.2019 15:08

Špeciálny projekt Žiadna aplikácia nie je nikdy taká dobrá, aby nemohla byť ešte lepšia. Ešte prednedávnom sa softvér a jeho aktualizácie dodávali na mesačnej alebo kvartálnej báze. Dnes však moderné ...

Technológie

Inovuj Košice a vyhraj so svojím nápadom cestu do Paríža

30.09.2019 13:35

Špeciálny projekt Držíš v hlave kreatívny nápad, ktorý by vylepšil Slovensko? Vieš si predstaviť svoju inováciu vo veľkom prevedení? Napríklad aj vďaka podpore investora, ktorého môžeš získať v Paríž ...

Technológie

Svetoznámy futurista Chris Riddell otvorí v Košiciach druhý ročník inovačného veľtrhu a konferencie SlovakiaTech 2019

23.09.2019 11:00

Špeciálny projekt Už o mesiac sa v Košiciach zíde svetová i domáca špička inovátorov a odborníkov na nové technológie a trendy. Vyše stovka spíkrov počas troch dní na troch pódiách privíta priaznivco ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá