Image
18.3.2014 0 Comments

Facebook spúšťa 15-sekundové reklamné spoty v ostrej prevádzke

Facebook.jpg Pred tromi mesiacmi začal Facebook testovať automaticky spúšťané reklamné spoty s „malým počtom" používateľov. Skúška sa zrejme vydarila, lebo spoločnosť teraz oznámila, že spúšťa ostrú prevádzku videoreklám s vybranou skupinou inzerentov. Videá sa budú prehrávať automaticky, ale bez zvuku. Používateľ si potom kliknutím môže spustiť aj zvuk a pozrieť si video v celoobrazovkovom režime.

Reklamné videá budú trvať 15 sekúnd a ich prehrávanie sa skončí, keď sa na stránke posuniete nižšie. Facebook bude tieto reklamy sprístupňovať používateľom postupne v priebehu nasledujúcich niekoľkých mesiacov.

Spoločnosť sa bude snažiť udržať si prehľad o tom, ako budú používatelia s týmto reklamami narábať. Pri tom jej má pomôcť firma Ace Metrix, ktorá bude monitorovať reakcie používateľov. Možno teda predpokladať, že v prípade odmietavého prijatia reklám používateľmi sa projekt pozastaví.

Facebook už skoršie upozornil na to, že hoci sa reklamy zobrazujú aj na mobilných zariadeniach, sťahujú sa len prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, teda neovplyvnia dátový program u mobilného operátora.

Zdroj: insidefacebook.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá