Image
17.3.2014 0 Comments

Francúzsko: Súd nariadil stiahnutie Sarkozyho nahrávok z internetu

sud-ilus.jpg Súd vo francúzskej metropole Paríž pod hrozbou pokuty nariadil portálu Atlantico.fr stiahnuť zvukový záznam spred troch rokov, na ktorom je nahratý francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy. Parížsky súd zároveň nariadil jeho vtedajšiemu poradcovi Patrickovi Buissonovi, ktorý nahrávky vyhotovil, zaplatiť 10-tisíc eur za spôsobenie ujmy manželskému páru Sarkozyovcov. Tí sa začiatkom marca rozhodli podať žalobu na neznámeho páchateľa, ktorý podľa nich nezákonne zverejnil nahrávky ich súkromnej komunikácie.

Francúzske médiá tvrdia, že existujú desiatky hodín zvukového záznamu súkromných rozhovorov so Sarkozym. Ten vznikol prostredníctvom nahrávacieho zariadenia, ktoré mal poradca vo svojom vrecku.

Buisson ich následne uložil do svojho osobného počítača, odkiaľ ich niekto ukradol a zverejnil. Predseda vládnej Socialistickej strany Harlem Désir označil nahrávky za "omračujúce", prostredníctvom ktorých sa odhalil "prehnitý Sarkozyho systém a jeho prezidentovanie plné intríg, zrád, cynizmu, peňazí a pohŕdania štátom".

Publikované záznamy okrem iného odhalili tvrdé slová vtedajšieho prezidenta na adresu ministrov svojej vlády či plán odvolať premiéra Francoisa Fillona. Zaznamenaná je aj nadnesená nespokojnosť Carly Bruniovej s nutnosťou ukončiť jej kariéru modelky po získaní pozície prvej dámy.

Francúzka taktiež žartom poznamenala, že v prípade Sarkozyho prehry môže znovu naštartovať svoju kariéru v šoubiznise. Sarkozy v máji 2012 nakoniec aj podľahol socialistovi Francoisovi Hollandovi. V roku 2017 mu však chce porážku vrátiť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá