Image
16.2.2018 0 Comments

Google Mapy vám umožnia zdieľať aj stav vašej batérie. Aby ostatní videli či ste ok, keď sa nehlásite

Ak hľadáte priateľa na hromadnom podujatí alebo čakáte na niekoho, kto je na ceste k vám, zdieľanie polohy je nástroj, ktorý vám môže skvele poslúžiť. No keď sa priateľovi vybije batéria v telefóne, tieto informácie sú preč. Niekedy teda pomáha vedieť, ako dlho sa môžete spoľahnúť na to, že budete priateľovu polohu vidieť.

V beta verzii služby Google Mapy pre Android zaznamenali redaktori webu Android Police kód, ktorý naznačuje, že vedľa vašej polohy sa po novom bude zdieľať aj zostávajúca životnosť batérie vášho telefónu. Pôjde len o približný rozsah (pravdepodobne preto, lebo úroveň nabitia sa môže meniť z minúty na minútu), ale aj tak to môže byť užitočné.

V kóde sa našla zmienka aj o zdieľaní trás s ostatnými pri hromadných výletoch vrátane presného času, kedy dorazíte na danú zastávku.

Pravda, môže ešte nejaký čas trvať, kým sa s týmito aktualizáciami stretneme v aplikácii. Skrytý kód, ako je tento, môže pretrvávať vo viacerých vydaniach a môže byť odstránený, ak nefunguje podľa očakávania. Kombinácia týchto funkcií však poukazuje na to, že Google chce zdieľanie polohy využívať oveľa viac ako v minulosti.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá