Image
9.3.2015 0 Comments

Google potichu upustil od predvoleného šifrovania v Androide 5.0

INT_potichu.jpg Minulý rok sa Google pochválil, že nová verzia Androidu 5.0 bude v predvolenom nastavení šifrovať dáta na disku. Staršie verzie Androidu podporovali voliteľné šifrovanie disku, ale v Androide Lollipop sa šifrovanie malo stať štandardom.

Server Arstechnica však prichádza so zistením, že nové telefóny s Androidom 5.0 od partnerov Googlu v rozpore s predchádzajúcimi vyhláseniami spoločnosti nemajú predvolene nastavené šifrovanie.

Zariadenia Nexus 6 a Nexus 9 skutočne prišli na trh so šifrovaním v predvolenom nastavení. No staršie zariadenia, ktoré boli aktualizované na Lollipop (vrátane starších Nexusov), nemali predvolene nastavené šifrovanie dokonca ani po vykonaní úplného resetu telefónu. Ukázalo sa totiž, že šifrovanie výrazne spomaľuje zápis i čítanie z interného úložiska.

V podmienkach použitia verzie 5.0 Google nevyžaduje povinné šifrovanie, povinná je len podpora šifrovania rovnako ako pri predchádzajúcej verzii. OEM výrobcovia zrejme potrebujú čas na prechod na prednastavené šifrovanie. Problémy s výkonom môžu kompenzovať použitím rýchlejších pamätí flash, rýchlejšími súborovými systémami (F2FS) a čipmi, ktoré sú vhodné na rýchle šifrovanie a dešifrovanie dát.

Google vo svojom vyhlásení pre web Engadget potvrdil, že dôvodom upustenia od predvoleného šifrovania boli „problémy s výkonom na niektorých partnerských zariadeniach". Telefóny Nexus však budú mať aj naďalej šifrovanie v predvolenom nastavení.

Zdroj: arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá