Image
31.7.2014 0 Comments

HTC a Microsoft pripravujú nové smartfóny s Windows Phone

Blesl_Nove win.jpg Posledné týždne sú pre priaznivcov Windows Phone skutočne plodné. Aktualizácia Lumia Cyan, pripravovaná aktualizácia GDR 1 pre WP 8.1, množstvo nových aplikácií a mohli by sme pokračovať… Ďalšia dobrá správa týchto dní sú pripravované zariadenia od Microsoftu a taiwanského výrobcu HTC.

Hlavne v prípade HTC ide o dlho očakávaný krok, keďže nové zariadenie tejto značky sme na trhu nevideli už viac ako rok. Vtedy bol predstavený smartfón HTC 8XT. Nástupca doterajšej vlajkovej lode 8X sa bude údajne volať HTC One M8 for Windows Phone.

Áno, mala by to byť upravená verzia súčasnej vlajkovej lode spoločnosti. Keby sa tieto dohady potvrdili, používatelia Windows Phone sa môžu tešiť na dizajnové zariadenie vyrobené z prémiových materiálov, osadené duálnym fotoaparátom a high-end hardvérovou špecifikáciou.

Zariadenie by sa mohlo dostať do predaja už 21. augusta a okrem prvej aktualizácie pre Windows Phone 8.1 (GDR 1) by malo podporovať funkciu VoLTE (voice over LTE), ktorá príde práve s najbližšou aktualizáciou čerstvo vydaného systému. Tá by mohla byť dostupná cez program Preview for Developers už budúci týždeň.

Microsoft krok HTC určite privíta. Spoločnosť potrebuje čo najviac veľkých výrobcov, ktorí budú systém Windows Phone podporovať. Medzitým sa Microsoft nezabúda sústrediť aj na vlastné portfólio zariadení a už čoskoro by sme sa mali dočkať smartfónu zo strednej triedy, zrejme označeného ako Lumia 730.

Nástupca Lumie 720 by mal disponovať 5-palcovým displejom s rozlíšením 720p. Zariadenie bude poháňané 4-jadrovým procesorom Snapdragon 400, grafickým čipom Adreno 305. O skvelé fotografie sa postará 8 Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a prednou „selfie" kamerou.

Nová Lumia by mohla priniesť o čosi odlišnejší dizajn a predstavená by mala byť s príchodom spomínanej aktualizácie GDR 1. Čo je pravdy na týchto správach, sa však dozvieme až s oficiálnym vyjadrením od spoločnosti Microsoft, ako aj od HTC.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

08.08.2019 10:08

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten ...

Produkty

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

17.07.2019 08:58

Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň bez ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

21.06.2019 08:21

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá