Image
12.3.2015 0 Comments

Hudobní vydavatelia chcú, aby bezplatné Spotify skončilo

spotify.jpg Hoci sa Spotify teší veľkej obľube, hudobní vydavatelia si želajú jeho zánik. Aspoň teda jeho bezplatnej hudobnej služby.

Na populárnu hudobnú službu Spotify sa zniesla vlna kritiky zo strany hudobných vydavateľov. Tí žiadajú, aby Spotify zrevidovalo svoj model bezplatného počúvania hudby. Voľne dostupná služba je financovaná len prostredníctvom reklamy, a teda nie je schopná pokryť prepad klasického predaja, ktorý priniesla. Totiž množstvo záujemcov o hudobné CD disky alebo o hudbu v elektronickej forme (napríklad z iTunes) sa viditeľne znížilo.

Aj keď sa Spotify odvoláva na neustále sa zvyšujúci počet platiacich zákazníkov s paušálmi, veľké hudobné spoločnosti nemajú záujem rokovať. Táto skutočnosť môže zapríčiniť, že hudobné vydavateľstvá uprednostnia iné a platiace streamingové služby, prípadne sa so Spotify dohodnú, že najnovšie hudobné albumy bude zverejňovať s istým časovým odstupom. V inom prípade by to mohlo smerovať k rapídnemu rozšíreniu sťahovania hudby prostredníctvom pirátskych sietí.

Zdroj: recode.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá