Image
28.2.2017 3 Comments

MWC 2017: Zaujímavosti z predstavenia Huawei P10. Iný pohľad na firemné prezentácie.

Tlačové konferencie výrobcov mobilov sú veľkolepým predstavením, zrežírovaným do posledného detailu a starostlivo nacvičených. Je to prácne, nákladné, ale firmám sa to vyplatí. Cieľom je nadchnúť novinárov, ktorí budú bezprostredne po tlačovke písať, alebo nakrúcať videá o prvých dojmoch.

Preto sme sa rozhodli priblížiť vám obrazovou formou atmosféru a najzaujímavejšie momenty tlačových konferencií.

Príprava konferencie začína výberom miesta. Huawei vie, že maratón tlačoviek v nedeľu štartuje LG o 12:00 v olympijskom areáli na kopci Monjuic. Preto je miesto nasledujúcej tlačovky vybrané tak, aby sa tam dalo pešo prísť za 20 minút.

Richard Yu, CEO of Huawei Consumer Business Group. Jednoznačne najväčší šoumen a sympaťák zo šéfov veľkých výrobcov telefónov. Vo svojej domovine sa volá Yu Chengdong, no začalo byť zvykom že čínski a kórejskí manažéri začali používať alternatívne anglické krstné mená. Mimochodom u Richarda pozorujeme neustále zlepšovanie sa v angličtine, zlepšil sa až natoľko že si prestal dávať pozor na potláčanie prízvuku a tak sme mali možnosť počuť roztomilé anglické novotvary typu  "pačečo" (procesor) či "léka-letakava" (Leica leather cover). Ak si Richard pozrie komentáre k priamemu videoprenosu z tlačovky, zrejme sa vráti k menej rutinnej angličtine z minulého roku.

Význam tejto a ďalšej snímky by ste na tlačovej konferencii kde sa predstavuje nový smartfón zrejme neuhádli. Riaditeľka spoločnosti Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman približne 15 minút vysvetľovala emócie, ktoré vyvoláva zelená a modrá farba. Prečo tomu Huawei vyhradili taký veľký kus vzácneho časového priestoru? Mobily sú už bežná komodita a priznajme si, že ani tento rok nepriniesol nič revolučné. Od príchodu prvého iPhone vyzerajú smartfóny veľmi podobne, a tak pri zavedení nových farebných odtieňov sa marketing snaží vysvetliť, aká je to významná zmena.

Emócie, ktoré vyvoláva modrá farba

Začína sa porovnávanie s konkurenciou. Teleso zadného fotoaparátu na rozdiel od konkurencie nevyčnieva.

Porovnanie rozmerov P10 s iPhone

Detail fotoaparátov. Objektívy sú iného typu

Informácia, že objektív Sumarit v P9 bol nahradený objektívom Summilux viac vynikne, ak sa ukáže, že na rebríčku kvality jednotlivých typov Leica objektívov došlo k zlepšeniu o dve kvalitatívne triedy.

človek by neveril, koľko optických členov sa vojde do objektívu s hrúbkou zhruba 2/3 hrúbky tele telefónu.

Možnosti aplikácie Fotoaparát

Porovnanie portrétu foteného Huawei P10 a iPhone. Bolo by zaujímavé porovnať expozičné parametre. Odhadujeme že Huawei P10 vľavo snímku o 1/3 EV preexponoval, stratili sa detaily kvetiny za oknom, ale plasticita tváre vyjasnením neutrpela.

Štyri antény umožnia komunikáciu aj v oblasti slabšie pokrytej signálom

Nárast prenosovej dátovej rýchlosti smartfónu 4,5G so štyrmi anténami

Nárast výpočtového a grafického výkonu procesora Kirin 960. Huawei si mobilné procesory vyrába sám

Že by sa Huawei nechal pri tvorbe grafov do prezentácií inšpirovať tlačovkami nášho premiéra? Určite ste nevedeli, že 89 je takmer dvojnásobkom čísla 85.

Porovnanie rýchlosti nabíjania

Porovnanie výdrže

Varianty puzdier

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

08.08.2019 10:08

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten ...

Produkty

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

17.07.2019 08:58

Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň bez ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

21.06.2019 08:21

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

3 Comments

 1. zaujimave reakcia na: MWC 2017: Zaujímavosti z predstavenia Huawei P10
  8.3.2017 13:03
  Velmi zaujimave porovnanie
  Reagovať
 2. zaujimave reakcia na: MWC 2017: Zaujímavosti z predstavenia Huawei P10
  8.3.2017 13:03
  Velmi zaujimave porovnanie
  Reagovať
 3. ZUK Z2 reakcia na: MWC 2017: Zaujímavosti z predstavenia Huawei P10
  28.2.2017 17:02
  Ved to telo vyzera s predu ako Lenovo ZUK Z2 :)
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá