Image
28.7.2014 0 Comments

Nadella: Jeden systém Windows 9, ale bude to trochu inak

ITN_nadella .JPG Nový CEO Microsoftu, Satya Nadella, sa vyjadril, že „ďalšia verzia operačného systému Windows nebudú tri samostatné systémy, ale jeden konvergovaný systém pre displeje všetkých veľkostí."

Neznamená to však, že Windows 9 bude jeden systém, ktorý bude v počítačoch, tabletoch, telefónoch a v Xboxe.

Nadella neskôr špecifikoval, čo presne myslel slovným spojením „jeden Windows."

- Jeden tím - všetky verzie operačného systému bude vyvíjať jeden tím, ktorý vznikol v júli 2013. Tento tím pracuje na systémoch pre všetky Microsoft produkty - počítače a tablety, Windows Phone OS a systém pre Xbox One.

- Jedno jadro - už aktuálne verzie systému Windows - Windows 8, RT, Windows Phone a Windows Server, sú postavené na jednom jadre. V tomto trende chce Microsoft pokračovať.

- Jeden obchod - Microsoft sa postupne snaží zjednotiť obchod s aplikáciami pre Windows Phone a Windows 8 / RT. Cieľom je vytvoriť unifikovaný obchod pre všetky platformy, pravdepodobne aj s Xbox hrami.

- Jeden vývoj - spoločnosť taktiež dlhšiu dobu sľubuje vývojárom, že im zjednoduší prácu. V praxi by to malo znamenať, že vývojári naprogramujú jednu aplikáciu a tá bude fungovať na akomkoľvek Windows zariadení. Microsoft sa to momentálne snaží dosiahnuť zjednotením API rozhraní a vývojárskych nástrojov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

08.08.2019 10:08

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten ...

Produkty

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

17.07.2019 08:58

Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň bez ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

21.06.2019 08:21

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá