Image
21.8.2015 0 Comments

Naživo: IDF 2015 - vlna RealSense produktov všade a pre každého

Hlásime sa z posledného dňa trojdňovej konferencie IDF v San Francisku, na ktorej spoločnosť Intel predstavila mnoho svojich produktov a vývojových smerov pre nadchádzajúce obdobie.

Celou konferenciou rezonuje najmä technológia RealSense, ktorú Intel pomáha rozširovať do zariadení od rôznych výrobcov. To, aký obrovský je rozsah použití v rámci jednotlivých produktov a experimentálnych a vývojových prototypov, vám odhalí náš obrazový sprievodca.

Smartfon.jpg

Intel na konferencii oznámil spoluprácu na projekte Tango od Googlu, ktorý sa bude snažiť dostať čo najskôr k zákazníkom. Predstavil pri tom prototyp prvého smartfónu, v ktorom sú 3D kamery Intel RealSense a projektu Tango integrované spoločne. Smartfón obsahoval procesor Intel Atom X5 a koncom roku by mohol byť k dispozícii už vývojový kit pre vývojárov.

Auto.jpg

Simulátor Formule 1, skladajúci sa zo sedačky schopnej naklonenia a vibrácii a troch veľkých obrazoviek. RealSense prvok môžete vidieť v hornej časti nad prostredným monitorom, pričom ide o kameru, ktorá sníma otáčanie hlavy používateľa a náležite podľa toho upravuje obraz. Volantom teda hráč ovláda vozidlo, avšak ak sa chce pozrieť viac doľava alebo doprava, stačí nakloniť hlavu a systém zareaguje.

Dron.jpg

Dron na ktorom môžete vidieť šesť systémov 3D kamier v podobe technológie RealSeanse. Dron sa tak dokáže orientovať v priestore a samostatne letieť aj pomedzi prekážky bez asistencie človeka.

3DMe.jpg

Zariadenie 3DMe od 3D Systems, používajúce RealSense na naskenovanie tváre používateľa. Systém následne model aplikuje na virtuálnu postavu a svoju tvár tak môžete vidieť napríklad na postavách z hier.

Zrkadlo-sperky.jpg

RealSense môže mať opodstatnenie aj v obchodoch. Toto zrkadlo s integrovaným displejom premietalo na vašu hruď rôzne prívesky či iné šperky a človek si ich tak mohol vyskúšať bez reálneho nasadzovania. RealSense kamera zabezpečovala, aby sa šperk pohyboval a hojdal podľa toho, ako sa človek hýbal. Prototyp však fungoval dobre len pri veľmi pomalých rýchlostiach a pri rýchlejších pohyboch bolo oneskorenie veľmi citeľné.

Memory Mirror.jpg

Naproti tomu systém Memory Mirror žiadnym zrkadlom nie je a ide o displej s integrovanou RealSense kamerou. Systém rozpoznáva vaše oblečenie a pohybom ruky sa môžete prepínať medzi farbami trička alebo svetru, ktorý na sebe máte oblečený. Ide teda o vhodný doplnok pre nákupné centrá, kde si zákazník vyskúša viacero farieb oblečenia bez nutnosti výmeny.

SermRobot.jpg

Niektoré systémy slúžili výhradne na zábavu a experimentovanie s technológiou. Táto dvojica robotických ramien zvádzala šermiarsky súboj. Pohyb ramien ovládali používatelia.

Ruka.jpg

Stačilo prísť na jednej strane k displeju s osadenou RealSense 3D kamerou a roztvoriť dlaň. Následne už rameno reagovalo podľa toho či ste ruku približovali, odďaľovali, alebo s ňou pohybovali doľava a doprava. Zovretie päste vykonalo sek mečom.

Razer.jpg

3D kamery RealSense predvádzal vo vlastnom vyhotovení aj známy výrobca hráčskeho príslušenstva Razer.

Sken.jpg

Intel demonštroval technológiu aj na návštevníkoch. Pomocou tabletu s 3D kamerami ľudí naskenoval a následne ich 3D model pomocou zariadenia Shining 3D Argus vypaľoval do malého skleneného kvádru.

Laser.jpg

Záujemcovia si museli vystáť niekoľko hodinovú radu.

Tablet.jpg

Model však bol natoľko detailný, že ho bolo možné použiť aj na veľmi precízne vytlačené figúrky na pokročilej 3D tlačiarni.

Model.jpg

Podrobnú reportáž z IDF nájdete už v nasledujúcom vydaní PC REVUE, ktoré do stánkov dorazí na začiatku septembra.

Cestu na konferenciu IDF hradila spoločnosť Intel.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá