Image
11.12.2017 8 Comments

Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od áut až po smartfóny

Nemecké úrady pripravujú zákon, ktorý prinúti výrobcov zaradiť do svojich produktov zadné vrátka, ktoré by orgány činné v trestnom konaní mohli využiť počas vyšetrovania podľa vlastného uváženia.

Zákon by sa týkal všetkých moderných zariadení od automobilov cez telefóny a počítače až po produkty z oblasti IoT.

K predloženiu tohto návrhu zákona viedli ťažkosti pri vyšetrovaní zločinov, najmä teroristických útokov. Návrh podporil aj Thomas de Maizière, nemecký minister vnútra. Ten tvrdí, že policajti majú ťažkosti s vyšetrovaním prípadov, pretože inteligentné zariadenia varujú majiteľov. Ako príklad uviedol inteligentné automobily, ktoré upozornia majiteľa hoci aj telefónom pri akomkoľvek otrase. Polícia by takéto varovania chcela počas vyšetrovania prípadu zachytiť a stopnúť.

De Maizière tvrdí, že spoločnosti majú „právnu povinnosť“ zaviesť takéto zadné vrátka a úrady by mohli prinútiť firmy zverejniť podrobnosti o svojich šifrovaných komunikačných postupoch. Polícii by dokonca umožňoval aj nabúrať sa do akéhokoľvek vzdialeného počítača. Takisto by mohla „vypnúť súkromné počítače v prípade krízy“, ako je napríklad botnetový útok.

Ochrancovia súkromia tvrdia, že zákon by umožnil nemeckému štátu zachytiť každú prevádzku na internete a sliediť po online komunikácii každého človeka. Nemecké úrady predpokladali takúto reakciu a uviedli, že akýkoľvek prístup k takýmto údajom by bol povolený iba po vydaní súdneho príkazu. Problém so zakódovanými zadnými vrátkami by však nebol v tom, ako sa k nim pristupuje,  ale v tom, že vôbec existujú a mohli by sa zneužiť na zlé úmysly.

Zdroj: bleepingcomputer.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

8 Comments

 1. Holý nezmysel reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  27.12.2017 09:12
  Prečo? Lebo je úplne zbytočné chcieť zadné vrátka do každého elektronického zariadenia, keďže stačí - a to absolútne - KONTROLOVAŤ KONKRÉTNY PRÍSTUPOVÝ BOD = PROVIDERA. To znamená, že aby sa zabránilo napr. odpáleniu nejakej bomby pomocou mobilu, zablokujem AP pre predmetnú cieľovú oblasť, t.j. žiadny signál = žiadny výbuch.

  Pri botnetovom útoku je to myslím ešte jednoduchšie - čo tak zabezpečiť, aby HW každého prístupového bodu mal v sebe takúto poistku: na konkrétnu adresu príde v normálnom prípade za sekundu povedzme 10-20-50 požiadaviek z rôznych adries. Ak na túto adresu zrazu príde rádovo viac požiadaviek, všetka komunikácia z IP adries, ktoré toto zvýšenie spôsobili, bude na dobu 60 sekúnd zablokovaná a presmerovaná do záchytnej pamäte (aby to vyšetrovateľ mohol analyzovať a ďalej použiť), bude nastavený 1. flag, po jednej minúte budú adresy uvoľnené a budú sledované na počet požiadaviek: ak je počet stále rádovo vyšší ako pôvodný, tieto IP adresy budú zablokované na 10 minút, nastavený 2. flag, potom 100 minút a 3. flag a tak stále dokola. V konečnom dôsledku takto môže byť automaticky zablokovaný akýkoľvek hromadný útok na cieľovú adresu :-))

  Ďalej nerozumiem, aký význam má že auto bude informovať majiteľa auta pri každom otrase, že nejaký otras bol - to aj keď okolo prejde kamión???
  Reagovať
 2. zadne vratka reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 14:12
  Zadne vratka vedia zneuzit kriminalnici ovela lepsie ako ich vedia vyuzit statne organy plne amaterov.
  Nehovoriac o tom ze na slovensku polovica podsvetia pochadza z prostredia byvalych policajtov.
  Je to presne ten isty nezmyselny pristup ktory navrhuje odzbrojit ludi legalne drziacich strelne zbrane aby sa zabranilo tresnej cinnosti pachanej so zbranou a pritom 95% zlocinou sa deje s nelegalne drzanou zbranou.
  Reagovať
 3. Prečo nie takto? reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 13:12
  Prečo by policia mala mať prístup k môjmu súkromiu namiesto toho, aby mala právo odo mňa získať prístupové údaje k mojim zariadeniam. Prečo by mal niekto mať možnosť sledovať môj život a prácu bez toho, aby som bol podozrivý z terorizmu? Trocha divné, ale ono je to už aj bez našich pripomienok dávno zabehnutá praktika (na technologickej úrovni).

  Tak si spravte zadné vrátka ku všetkému, aby ste mohli ľahko kradnúť nápady ľudom, ktorí s dôverou používajú technológie, ktorých bezpečnosť a ochrana dát bude zas spočívať na slaboduchom a korupcie schopnom človeku. Super.
  Reagovať
 4. Prečo nie takto? reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 13:12
  Prečo by policia mala mať prístup k môjmu súkromiu namiesto toho, aby mala právo odo mňa získať prístupové údaje k mojim zariadeniam. Prečo by mal niekto mať možnosť sledovať môj život a prácu bez toho, aby som bol podozrivý z terorizmu? Trocha divné, ale ono je to už aj bez našich pripomienok dávno zabehnutá praktika (na technologickej úrovni).

  Tak si spravte zadné vrátka ku všetkému, aby ste mohli ľahko kradnúť nápady ľudom, ktorí s dôverou používajú technológie, ktorých bezpečnosť a ochrana dát bude zas spočívať na slaboduchom a korupcie schopnom človeku. Super.
  Reagovať
 5. zas všetci pili pri preklade článku.... reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 10:12
  Ako príklad uviedol inteligentné automobily, ktoré upozornia majiteľa hoci aj telefónom pri akomkoľvek otrase. Polícia by takéto varovania chcela počas vyšetrovania prípadu zachytiť a stopnúť.
  Reagovať
 6. To je presne reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 09:12
  dôsledok rozmýšľania - zabránime všetkému, lebo budeme môcť všetko kontrolovať. Čo je totálna blbosť, pretože sa všetko dá obísť. Ak niekto chce urobiť škodu, dá si pozor, aby ho nechytili. Ale my všetci budeme kontrolovaní. Ešte aj tá smart chladnička bude vedieť, či som doma!!!!
  Reagovať
 7. Preco sa tam tie teroristicke utoky asi deju ? reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 08:12
  Tyto potomkovia fasizmu nemaju vobec zadnu sebareflexiu. Preco sa tam tie teroristicke utoky asi deju ?
  Nebude to tym, ze si tam nekontrolovane bez papierov navozili cudzincov a teraz idu riesit problem vysoko progresivne. Nebudu sledovat hranice, ale uplne vsetkych :D
  Reagovať
 8. nielen technický problém reakcia na: Nemecko chce zabudovať „zadné vrátka“ do každej inteligentnej elektroniky. Od aut až po smartfóny
  11.12.2017 08:12
  je tu aj právny pohľad - chcú zaviesť PREZUMPCIU VINY. Predpokladám, že to odporuje aj nemeckej ústave... Ale aspoň to zhodí klapky z očí aj posledným idealistom... PS: Sadnete do takého auta?
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá