30.11.2012 0 Comments

Nová videopožičovňa KlikTV„beží“ na technológiách IBM

Nová digitálna požičovňa KlikTV sa pri výbere IT infraštruktúry rozhodla pre inteligentné riešenie postavené na novinkách z portfólia IBM System x. Vysoká spoľahlivosť, výkon a flexibilita riešenia od IBM s pay-as-you-grow dizajnom umožnili vybudovať internetový portál s najvyšším počtom titulov, ktorý klientom ponúka viac ako 2000 filmov, seriálov, mini-sérií, reality show a dokumentov v non-stop režime s plánovaným rastom do budúcnosti. To všetko v neobmedzenom prístupe za mesačný paušal 5,90Eur. Nová online videotéka KlikTV spustila svoje služby začiatkom októbra 2012 na Slovensku (kliktv.sk) aj v Českej republike (kliktv.cz). Za prvý rok chce na týchto dvoch trhoch získať celkovo 10-tisíc používateľov, pričom každý deň rozširuje ponuku dostupných titulov.

„Denne pribúda niekolko noviniek, mnohé v HD kvalite. Preto sme hľadali riešenie, ktoré bude dostatočne flexibilné a umožní nám kontinuálne rásť. Zároveň sme kládli dôraz na spoľahlivosť, aby sme kvôli technickým problémom neohrozili zážitok našich klientov pri sledovaní filmov,” povedal Ivan Lacho, riaditeľ KlikTV. „Riešenie od IBM nás okrem iného oslovilo prediktívnou analýzou porúch a ľahkou diagnostikou s upozorneniami na možné problémy s jednotlivými komponentami, ako su zdroje, ventilátory, či pamäť.“

Vzhľadom na vysoké požiadavky klienta na spoľahlivosť a flexibilitu, IBM navrhla riešenie postavené na novinkách IBM System x3650 M4 a IBM System x3550 M4 v kombinácii so škálovateľným a efektívnym úložným riešením IBM System Storage DS3500. Servery používajú najnovšie procesory Intel Xeon radu 2600 E5, nové technológie pamäťových modulov a väčšie kapacity diskov. Sú vhodné pre podniky, ktoré vyžadujú veľké dátové úložiská.

„Výhodou riešenia sú tzv. hotswap komponenty, napríklad pevné disky, napájacie zdroje a vetranie, ktoré je možné okamžite vymeniť bez potreby vypnutia systému. Tým predurčujú tento server pre použitie v oblasti kritických aplikácií, kde si zákazník nemôže dovoliť výpadok ako práve pri online videopožičovni, ktorá je klientom dostupná 24 hodín denne,“ povedal Daniel Theuermann, riaditeľ divízie systémov a technológií IBM Slovensko.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá