Image
31.8.2017 0 Comments

Nový AV prijímač do auta so zdokonaleným pripojením pre smartfóny a s pôsobivým zvukom

  • Podporuje Apple CarPlay* aj Android Auto™**
  • Novo pridaný zabudovaný DVD prehrávač ponúka zábavu pre každé dobrodružstvo
  • V budúcnosti sa portfólio rozšíri o DAB rádio

Sony rozširuje svoju sériu audio systémov pre autá, ktoré sú dokonalým partnerom vášho smartfónu. Ako prvý prichádza model  AV XAV-AX200 so smart funkciami. Bude ho nasledovať DAB verzia.

Model XAV-AX200 ponúka všetky nástroje, ktoré potrebujete pre zábavné cesty autom. Či už dávate priestor videu alebo audiu, k dispozícii máte množstvo možností, z ktorých si môžete vyberať. Model sa môže pochváliť rozjasneným dotykovým displejom vo veľkosti 6,4 palca s výborným reakčným časom a ergonomickým otočným ovládačom hlasitosti, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie.

Užite si unikátnu zvukovú technológiu ako EXTRA BASS™*** a Dynamický organizér zvukovej scény (DSO), ktoré ponúkajú jasné a sýte basy, a pritom zlepšujú stereofónne rozloženie, takže sa zdá, že hudba vychádza z palubnej dosky.

Všetky funkcie na dotyk prsta
Apple CarPlay
: Šikovnejší a bezpečnejší spôsob ako používať iPhone na cestách. Funkcia CarPlay bezchybne integruje iPhony a displej audiosystému auta a jeho ovládanie. Vodiči tak môžu telefonovať, púšťať si hudbu, prijímať a odosielať správy, získavať aktualizované informácie o trase cesty podľa stavu dopravy a využívať celý rad ďalších výhod. Pritom sa ale stále môžu sústreďovať na šoférovanie.

Android Auto: Android Auto rozširuje platformu Android na použitie v automobiloch spôsobom, ktorý bol účelovo vytvorený pre šoférovanie. Android Auto ponúka jednoduché a intuitívne rozhranie a nové vysoko funkčné hlasové ovládanie. Bol vytvorený tak, aby v minimálnej miere rozptyľoval vašu pozornosť, a aby ste sa mohli sústrediť na cestu. Automaticky prináša užitočné informácie, ktoré sú organizované do jednoduchých zložiek kariet a ktoré sa objavia vtedy, keď je to potrebné.

Viac kamier pre bezpečné parkovanie vášho vozidla
Novo predstavená funkcia trojitého externého vstupu pre kamery 3-External Camera Input umožňuje vodičovi vidieť a vyberať zábery z troch pripojených kamier. Jeden vstup je pre cúvanie a druhé dva je možné voliť manuálne.

Vychutnajte si EXTRA BASS™
Táto funkcia zásadne zmení spôsob, akým audio počúvate a ako si ho vychutnávate. EXTRA BASS™ má systém obvodov s dolným priepustom (low boost), ktoré sa vysporiadajú s hlukom motora a vydávajú čistý zvuk s hlbokými sýtymi basmi pri akejkoľvek hlasitosti. Technológia sa tiež môže pochváliť funkciou DSO, ktorá upravuje signál a na palubnej doske vytvára virtuálne reproduktory. Dopraje vám tak pôžitok z vysoko kvalitného zvuku.

Funkcie, vďaka ktorým si užijete zábavu na maximum
Nové modely stavajú na pevných základoch modelu XAV-AX100 a pridávajú k nim niekoľko vlastností, ktoré váš pôžitok zintenzívnia a prehĺbia. Nakonfigurovateľný vstup pre diaľkové ovládanie na volante zahŕňa štandardný spôsob ovládania, takže pre konverziu signálu medzi volantom a hlavnou jednotkou nepotrebujete žiadne adaptéry. Okrem toho je k dispozícii tiež nový pre-out výstup s vysokým napätím (4V), ktorý umožňuje štvorvoltový signál. Ten zabezpečí čistejší zvuk s menším skreslením, pokiaľ je hlavná jednotka pripojená k zosilňovaču výkonu.

Desaťpásmový ekvalizér (EQ10) s desiatimi prednastavenými možnosťami ľahko a efektívne nastavuje frekvencie pre rôzne zvukové prostredia. Je kompatibilný s audio súbormi FLAC (len cez USB terminál), a ponúka voľný bezdrôtový audio kodek (FLAC), ktorý sa podobá audio formátu MP3. Naviac však dokáže komprimovať súbory bez straty kvality.

V marci tiež na trh nastúpi DAB verzia modelu XAV-AX200. Tá ponúkne dokonalý zážitok z plne integrovaného digitálneho rádia. Tento model zavŕši rad produktov Apple CarPlay & Android Auto, do ktorého patria XAV-AX100 a XAV-AX200.

Model XAV-AX200 bude dostupný v Európe od septembra 2017. Informácie o ďalších novinkách od Sony sú k dispozícii na: http://presscentre.sony.eu/

 

* Apple, iPad, iPhone, iPod, a iPod Touch sú ochrannými známkami spoločnosti Apple Inc., registrovanými v USA a ďalších krajinách. Apple CarPlay je registrovanou obchodnou známkou spoločnosti Apple Inc.

** Vyžaduje aplikáciu Android Auto na Google Play a smartfón kompatibilný s Androidom, ktorý používa Android™ 5.0 Lollipop a novšie verzie. Android Auto nemusí byť dostupný na všetkých zariadeniach a nie je k dispozícii vo všetkých krajinách a všetkých regiónoch. Android, Android Auto a Google Play sú registrovanými obchodnými známkami spoločnosti Google Inc.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá