Image
28.7.2014 0 Comments

PaperFold – prototyp skladacieho smartfónu s viacerými displejmi

paperfold.jpg O telefóne YotaPhone, ktorý má dva displeje, ste už možno počuli. Jeden z nich je typu LCD a druhý je úsporný e-ink s veľmi dobrou čitateľnosťou.

Nedávno bol predstavený ďalší model telefónu s viacerými displejmi. Volá sa PaperFold a pracuje na trochu inom princípe.

Tím pracovníkov Human Media Lab, ktorý patrí pod Queen's University, ukázal funkčný prototyp multidisplejového skladacieho smartfónu, ktorý umožňuje pridať alebo odobrať displeje podľa potreby. Koncept pritom umožňuje nielen zmenu počtu displejov, meniť sa dá aj tvar zariadenia.


Jeden displej umožňuje použiť zariadenie ako smartfón. No ak pridáte ďalší a podopriete PaperFold ako notebook, môžete použiť virtuálnu klávesnicu na jednom displeji a druhý využívať na prezeranie obsahu.

paperfold_02.jpg

Ak oba displeje položíte vedľa seba naplocho, klávesnica zmizne a obsah, napr. mapa, sa rozšíri na oba displeje. Môžete však použiť aj tri displeje a usporiadať ich ako knihu, notebook, trojuholník, ako to práve potrebujete.

paperfold_smartphone.jpg

Ide o flexibilné displeje ePaper od Plastic Logic a v súčasnosti ich možno k prototypu pripojiť pomocou magnetického úchytu naraz najviac tri. Môžu fungovať ako nezávislé displeje, ale dokážu aj spolupracovať ako súčasť jedného systému. Displeje sa automaticky detegujú, a ak sú prepojené pomocou magnetických pántov, dynamicky menia zobrazovaný obsah.

Technické parametre smartfónu nie sú známe, no ide o funkčný koncept. Výskumníkov však zrejme čaká ešte veľa práce, kým sa finálny produkt objaví na trhu.

Zdroj: hml.queensu.ca

liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

08.08.2019 10:08

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten ...

Produkty

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

17.07.2019 08:58

Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň bez ...

Produkty

Nový rad Konica Minolta bizhub i-Series

21.06.2019 08:21

Špeciálny projekt Konica Minolta ohlásila nový rad kancelárskych zariadení s označením bizhub i-Series. Ich ambíciou je posunúť multifunkčné zariadenia do novej, digitálnej doby. Pozreli sme sa na to ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá