Image
31.8.2017 0 Comments

Peter Pellegrini pokrstí knihu programovania, ktorá mieri do škôl

Digitále zručnosti sú nevyhnutnou súčasťou dnešnej doby. Už žiaci na prvom stupni základných škôl by sa mali učiť prvé princípy programovania.

Posledné augustové dni mieri do všetkých základných škôl na Slovensku nová kniha programovania s názvom Scratch Starter – Programovanie pre deti.

Slávnostne predstavenie a zároveň krst knihy Scratch Starter – Programovanie pre deti sa bude konať v utorok 5. septembra 2017 o 15:00 hod v Zážitkovom centre vedy Aurelium. Knihu pokrstí podpredseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

A prečo práve Scratch?
Pomocou prostredia Scratch môžu deti rozvíjať svoju kreativitu, pretože im umožňuje navrhnúť si vlastné postavičky, ktoré môžu následne oživiť v animovanom firme.  Ďalej si môžu vytvoriť simuláciu kreslenia geometrických útvarov alebo naprogramovať vlastnú dvojrozmernú hru. Vďaka tomu sa tak deti učia logicky uvažovať a rozvíjať svoju kreatívnu stránku.

Kniha zároveň dopĺňa vzdelávaciu platformu Kidscodr.sk, ktorá ponúka kompletné osnovy zamerané na výučbu základných princípov programovania, tvorby algoritmov a herného dizajnu. Portál tak poslúži ako vzdelávacia pomôcka nielen pri kódovaní, ale pri vývoji hier a rozšíri rôzne technologické zručností dieťaťa.

Kniha vznikla z dielne odborníkov Learn2Code, ktorí sa rozhodli ponúknuť slovenským školám pomôcku na vyučovanie. Učitelia informatiky tak môžu túto knihu využívať na svojich hodinách alebo rôznych krúžkoch.

Vydanie knihy ďalej podporili aj Nadácia Volkswagen Slovakia a Nadácia ESET.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá