Image
30.1.2018 0 Comments

Pripravte sa na GDPR: Uchovajte svoje dáta v bezpečí vďaka novým externým HDD/SSD diskom s kódovacou klávesnicou od Verbatimu

V dnešnej dobe je bezpečnosť vašich tajných dát prioritou číslo jedna. Predstavte si, že by ste stratili svoj osobný priečinok či veľmi citlivé pracovné informácie a vedeli by ste, že sa k týmto dátam môže ktokoľvek dostať, pretože boli uložené na štandardnom nešifrovanom zariadení na ukladanie dát. Aby sa niečo také nemohlo stať, spoločnosť Verbatim predstavuje dve zariadenia na ukladanie dát s hardvérovým šifrovaním armádnej úrovne – Store‘n’Go Secure Portable HDD (1 TB) a Store‘n’Go Secure Portable SSD (256 GB).

Tieto zariadenia sú kompatibilné so štandardom FIPS (Federal Information Processing Standard) 140-2 a smernicou GDPR vďaka tomu, že využívajú AES 256-bit hardvérové šifrovanie. To znamená, že povinne šifrujú všetky priečinky nahraté na zariadenie v reálnom čase. Vďaka vstavanej klávesnici na zadanie PIN kódu disky neuchovávajú heslá v dočasnej pamäti. Tým pádom sú omnoho bezpečnejšie ako disky, ktoré používajú klasické softvérové šifrovanie.

Klávesnicový systém sa ľahko používa. Používateľ zadá kód PIN, ktorý môže mať až dvanásť číslic. Používateľ potom môže disk „odomknúť“ a dostať sa k jeho obsahu. Keď je pripojený k počítaču či inému zariadeniu, LED osvetlenie na klávesnici ukazuje jeho súčasný stav: zamknutý disk svieti na červeno, odomknutý zeleno a žlto v administrátorskom režime. Pre ešte väčšie zabezpečenie sa disk po dvadsiatich neúspešných pokusoch o odomknutie zamkne a bude nutné ho znovu naformátovať. Systém zadávania hesla pomocou klávesnice zároveň umožňuje diskom pripojiť sa k televízoru a set-top boxom, ktoré majú mechaniku podporujúcu externé disky. Bežné pevné disky so šifrovacím softvérom túto možnosť nemajú.

„V posledných rokoch sme zaznamenali veľké množstvo prípadov, keď sa stratili pevné alebo USB disky s citlivými dátami,“ uviedol Martijn Hansbergen, riaditeľ pre rozvoj segmentu pevných diskov v spoločnosti Verbatim Europe. „Keď sa také dáta dostanú do nepovolaných rúk, môže to mať nedozerné následky. Preto naozaj neexistuje dôvod, aby osoba, ktorá s citlivými dátami zaobchádza, nevyužívala šifrované zariadenie na ich ukladanie.“

Zariadenie je kompatibilné s operačnými systémami pre PC i Mac a využíva interface USB 3.1 GEN 1 s USB-CTM pripojením pre superrýchly prenos dát. Balenie obsahuje kábel na prepojenie USB-CTM a USB-A a ďalej USB-A – USB-CTM adaptér na pripojenie k širokej škále zariadení.

Pre ešte väčšiu bezpečnosť sa spolu s produktom dodáva aj Nero Backup Software, ktorý používateľom umožňuje naplánovať zálohovanie všetkých súborov, priečinkov a diskov v ich notebooku alebo PC a zaistiť tak pravidelnú zálohu dát. Nero Backup Software je kompatibilný s Windows Vista, Windows 8 a Windows 10, nie však s Mac OS.

Prenosný disk s kapacitou 1 TB Store‘n’Go Secure Portable HDD s prístupovou klávesnicou (PN 53401) má odporúčanú cenu 85 eur, váži cca 280 g a meria 123 mm × 76 mm × 11 mm (d × š × v).

Prenosný disk s kapacitou 256 GB Store‘n’Go Secure Portable SSD s prístupovou klávesnicou (PN 53402) má odporúčanú cenu 145 eur, váži iba 116 g a meria iba 93 mm × 50 mm × 13 mm (d × š × v).

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá