Image
14.2.2018 0 Comments

Prvé recenzie vyčítajú HomePodu viazanosť na služby Applu a nedostatočné schopnosti Siri

V týchto dňoch sa objavujú v médiách prvé recenzie na dlho očakávaný smart reproduktor Applu HomePod, ktorý priamo konkuruje inteligentným reproduktorom, ako je Amazon Echo a Home Google. Teraz, keď spoločnosť oficiálne spustila jeho predaj v Spojených štátoch, Veľkej Británii a Austrálii, sú k dispozícii už aj prvé dojmy od domácich používateľov.

HomePod má podobu územčistého čierneho alebo bieleho valca s výškou 7 palcov a hmotnosťou 2,5 kg. Jeho noví vlastníci sa delia o svoje skúsenosti na fórach Reddit a MacRumors či na Twitteri. Tým, ktorí zvažujú jeho kúpu, poskytujú tieto komentáre zaujímavý prehľad.  Prvé ohlasy sa týkali „neuveriteľne rýchleho a jednoduchého nastavenia“ pomocou iPhonu a „pôsobivej“ kvality zvuku, ktorý zaplní celú miestnosť.

Aj prvé novinárske recenzie vysoko hodnotia kvalitu zvuku, mnohí však vyjadrujú vážne obavy týkajúce sa exkluzívnej viazanosti HomePodu na služby Applu. Používatelia HomePodu nemôžu požiadať zariadenie o prehrávanie hudby zo Spotify, sú odkázaní na Apple Music. Pravda, je tu jedna možnosť na prehrávanie hudby zo Spotify - môžete spustiť aplikáciu Spotify na svojom iPhone, napríklad v aplikácii Apple Music, a potom bezdrôtovo preniesť prehrávanie do vášho HomePodu pomocou funkcie AirPlay. Funguje to síce dobre, ale prídete o možnosť ovládania hlasom.

 Niektorí recenzenti boli rozčarovaní tým, že Siri na HomePode nedokáže nastaviť dva časovače naraz. Frustrujúce sú aj ďalšie obmedzenia Siri v porovnaní s Alexou. Pozitívne sa hodnotia mikrofóny reproduktora, ktoré sú „mimoriadne dobré“ pri zachytávaní hlasových povelov. Novinári však vzali na mušku aj cenovku HomePodu so sumou 349 USD. „HomePod sa bude ťažko predávať, ak vezmeme do úvahy cenu a flexibilitu jeho konkurentov. HomePod je určený pre niekoho, kto je stopercentne viazaný na systém Applu, kto žije v ekosystéme iOS/Mac, predplatil si Apple Music a od inteligentného reproduktora požaduje len základné funkcie,“ vyjadrila sa Nicole Nguyenová z BuzzFeed.

Brian X. Chen z New York Times zasa poznamenal, že zariadenie mu nevedelo pomôcť so základnými úlohami v kuchyni, nedokázalo objednať vozidlo Uber a neustále mu ponúkalo hudbu, ktorú nemá rád. Siri vraj chýba veľa zo schopností, ktorými disponuje Alexa alebo Google Asistent. Možno dúfať, že ďalšie funkcie budú dostupné po aktualizácii softvéru v priebehu tohto roka.

Zdroj: variety.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Dell Latitude 7400 2 v 1: Ultrabook, ktorý sa zapne, keď sa priblížite

26.08.2019 15:26

Prihlasovanie sa do operačného systému prenosného počítača, či už heslom, biometrickým snímačom, alebo čipovou kartou, je vždy kompromis medzi zabezpečením a používateľským komfortom. Prihlasovanie vy ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá