Image
22.1.2018 0 Comments

Rýchlosť načítavania web stránky čoskoro zaváži pri page rankingu už aj pri mobilnom vyhľadávaní

Algoritmus page rank Googlu je veľmi dômyselný a neustále sa mení a vyvíja. Vyhľadávací gigant pri zoraďovaní stránok vo výsledkoch vyhľadávania berie do úvahy množstvo faktorov, jeden z nich je aj rýchlosť. Aspoň tak to bolo doteraz pri desktopovom vyhľadávaní. A čoskoro to začne platiť aj pre mobilné zariadenia.

Google uviedol, že od júla bude aj rýchlosť stránok určujúci faktor pri mobilnom vyhľadávaní. Speed Update, ako firma nazvala novinku, údajne ovplyvní iba stránky, ktoré poskytujú používateľom „najpomalšie skúsenosti“, a tak sa bude týkať len malého percenta dopytov.

Táto zmena sa bude aplikovať na všetky stránky bez ohľadu na technológiu použitú na ich vytvorenie. Zároveň však Google pripomína, že rozhodujúci bude naďalej obsah, preto pomalá stránka môže byť stále vysoko hodnotená, ak ponúka kvalitný a relevantný obsah.

Google poznamenáva, že hoci neexistuje žiadny nástroj, ktorý by priamo naznačoval, či bude stránka negatívne ovplyvnená týmto novým faktorom, k dispozícii sú niektoré všeobecné zdroje, ktoré možno použiť na vyhodnotenie výkonnosti stránky:

  • Chrome User Experience Report – verejný súbor metrík kľúčových používateľských skúseností pre populárne webové lokality, ako ich vnímajú používatelia prehliadača Chrome v reálnych podmienkach.

  • Lighthouse – automatizovaný nástroj, súčasť Chrome Developer Tools, určený na kontrolu kvality (výkonnosti, dostupnosti a pod.) webových stránok.

  • PageSpeed Insights – nástroj, ktorý naznačuje, ako stránka funguje v Chrome UX Report, a navrhuje optimalizácie výkonnosti.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá