30.6.2014 0 Comments

Samsung: Kde sa v domácnosti najčastejšie hádame? V kuchyni

Správna organizácia kuchyne je základom pre dosiahnutie rodinnej pohody. Takmer polovica (41 %) rodín totiž tvrdí, že je to miestnosť, ktorá vyvoláva najviac hádok. Vyplýva to z výsledkov prieskumu* realizovaného tímom, ktorý stojí za novou inovatívnou chladničkou Samsung Food Showcase - dokonalým organizátorom kuchyne.

Podľa prieskumu síce 84 % Európanov tvrdí, že ich kuchyňa je dobre usporiadaná, ale takmer dve tretiny (60 %) domácností pritom za najväčší zdroj napätia v kuchyni považuje skutočnosť, že v kuchynských skrinkách alebo v chladničke nemôžu niečo nájsť. Štvrtina dospelých priznáva, že do kuchynských skriniek alebo do chladničky často odkladá najrôznejšie veci, aby neboli na očiach, a viac ako tri štvrtiny (80 %) z nich uvádzajú, že musia chladničku každý týždeň upratať a pokúsiť sa ju udržať v organizovanom a reprezentatívnom stave.

TRI HLAVNÉ DÔVODY VZNIKU SPOROV V KUCHYNI:

  1. Neschopnosť nájsť niečo v skrinke alebo v chladničke - 60 %
  2. Odkladanie prázdnych obalov alebo škatuliek do skrinky alebo chladničky - 54 %
  3. Skladovanie vecí po záručnej dobe - 49 %

Nick Stene, produktový manažér oddelenia domácich spotrebičov spoločnosti Samsung, k tomu uviedol: „Kuchyňa sa stáva faktickým stredom mnohých domácností a chladnička je ústredným bodom v miestnosti. Teda musí byť usporiadaná tak, aby každý našiel to, čo chce, či už je to desiata, nápoj, tanier alebo prísada do varenia. Ak máte v chladničke neporiadok, môže to medzi členmi rodiny vytvárať napätie, prípadne rozpaky, ak máte práve hostí."

Prieskum tiež ukázal, že viac ako polovici Európanov (53 %) by nebolo príjemné, ak by hosť otvoril dvere ich chladničky, aby zistil jej obsah. Viac ako dve tretiny (69 %) Európanov priznávajú, že sú so súčasným stavom svojej chladničky tak nespokojní, že by ju vyčistili alebo upratali pred tým, než by dovolili hosťovi nahliadnuť dovnútra.

„Samsung Food Showcase sme navrhli preto, aby bola všetka organizácia potravín takmer bez práce, čo, ako dúfame, značnou mierou prispeje k riešeniu týchto problémov. Zistili sme, že potraviny často nakupuje a upratuje jeden alebo dvaja ľudia, ale do chladničky chodí pre niečo každý člen rodiny. To znamená, že ju musí prehľadať, aby našiel to, čo chce, a môže pritom jej obsah poprehadzovať. Vytváranie zón, ktoré optimalizujú priestor - napríklad tým, že detská zóna je umiestnená dole, alebo že existuje samostatná, ľahko prístupná priehradka na nápoje - znižuje stres spojený s hľadaním požadovaných potravín. Všetko má svoje miesto, takže každý, od detí až po hostí, intuitívne vie, kde to či ono nájde," doplnil Nick Stene.

Inovatívny Samsung Food Showcase je rodinná chladnička, ktorá ponúka bezkonkurenčnú organizáciu potravín, pretože je rozdelená do troch zón: na zónu varenie, rodinnú zónu a detskú zónu. Jej vnútorná časť (InnerCase) je ideálna pre uchovávanie väčších potravín, ktoré nepodliehajú rýchlemu kazeniu, zatiaľ čo jej vonkajšia vitrína (Showcase) poskytuje každému členovi rodiny rýchlejší prístup k obľúbeným a často používaným potravinám.

* Nezávislý prieskum spoločnosti Kantar Media - celoštátny reprezentatívny online prieskum na piatich trhoch medzi dospelými respondentmi (vo veku 16 a viac rokov), cca 1000 rozhovorov na každom trhu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá