Image
28.2.2017 0 Comments

Samsung predstavil novinky z oblasti domácich spotrebičov pre rok 2017

Chladnička, ktorá sa jedným dotykom premení na mrazničku, práčka, ktorú nie je potrebné čistiť, pretože to urobí sama, a mikrovlnná rúra, ktorá upečie jedlo rýchlo a ešte s dokonalým výsledkom. Nová séria domácich spotrebičov Samsung ponúka maximálne pohodlné ovládanie, perfektný výkon vďaka vylepšeným funkciám a do detailu prepracovaný dizajn, ktorý je navrhnutý v súlade s moderným interiérom. Hlavným cieľom sú dlhšie čerstvé potraviny, dokonale vypraná bielizeň aj pri nízkych teplotách a minimálna spotreba energie.

„Každým rokom sú naše domáce spotrebiče dokonalejšie a svojim užívateľom prinášajú vylepšené funkcie, ktoré zvyšujú komfort a zjednodušujú každodenný život. Tohtoročné modely chladničiek Samsung prinášajú revolučnú technológiu Smart conversion. Vďaka režimu konverzie je možné „premeniť“ mrazničku na chladničku a skladovať potraviny podľa aktuálnej potreby,“ vysvetľuje Michal Kollár, produktový manažér pre oblasť chladenia a prania spoločnosti Samsung, a dodáva: „Myslíme tiež na dokonale čistú bielizeň a spotrebiteľom prinášame práčky AddWash s inovovanými funkciami, ktoré im uľahčia jednu z najmenej obľúbených domácich prác.“

Chladnička Family Hub
Chladnička Samsung Family Hub prichádza na európsky trh so svojimi revolučnými funkciami a prináša úplne novú skúsenosť s tým, čo všetko môžeme od chladničky očakávať. Na prvý pohľad zaujme 21,5-palcovým HD LCD displejom umiestneným v pravom hornom rohu dverí, na ktorom sa zobrazuje všetka komunikácia. Do tohto digitálneho centra rodiny je možné zaznamenávať, zdieľať a aktualizovať kalendár, nahrávať fotografie, zdieľať cenné detské výkresy a písať poznámky. Všetko ľahko a jednoducho ako na smartfóne.

V oblasti chladenia má Samsung jasnú prioritu: uchovať potraviny čo najdlhšie čerstvé. Preto svojimi technológiami zabezpečuje minimálne kolísanie teplôt vo vnútri chladničky iba o 0,5 stupňa Celzia. Chladnička Samsung Family Hub je sofistikovaný systém, ktorý zvládne mnoho úloh, spája rodiny, organizuje nákupy potravín a ďalšie potrebné úkony v domácnosti. Prostredníctvom zabudovaných reproduktorov ponúka tiež možnosť počúvať streamovanú hudbu, alebo hudbu prehrá pomocou ľubovoľných bezdrôtových Bluetooth reproduktorov.

Rad chladničiek RB5000J, 7000J, 8000J má vnútorný priestor inteligentne riešený a dokáže ponúknuť viac priestoru než bežné chladničky, hoci vonkajšie rozmery zostávajú štandardné. Steny chladničiek sú vďaka technológii SpaceMax tenšie než u konvenčných modelov, a vďaka tomu môžu ponúknuť vnútornú kapacitu vyššiu až o 30 percent, bez ohrozenia energetickej účinnosti.

Modelové rady RT5000K/6000K sú navyše vybavené technológiou Smart conversion, čiže režimom konverzie, ktorý predstavuje dokonalosť v oblasti flexibilného uskladňovanie potravín. Umožňuje jednoducho premeniť mrazničku na chladničku a skladovať všetky čerstvé potraviny pre rôzne obdobia alebo zvláštne príležitosti.

Nové modely disponujú tiež všetkými už skôr predstavenými originálnymi funkciami Samsung. Všetky chladničky Samsung využívajú technológiu True No Frost, ktorá zabraňuje vzniku námrazy v chladničke, čím šetrí energiu, pretože s každým milimetrom námrazy stúpa spotreba o 10 %. Spotreba energie je nemenná a energetická trieda zachovaná po celú dobu prevádzky. Rovnako chladí takmer dvakrát tak rýchlo, čím znižuje zaťaženie chladiaceho systému a predlžuje jeho životnosť. V chladničke nedochádza ku kondenzácii vlhkosti a tým sa zabraňuje tvorbe plesní.

Systém oddeleného chladenia zvlášť pre chladničku a mrazničku Twin Cooling Plus™ zaisťuje optimálnu teplotu a vlhkosť v oboch oddieloch a zabraňuje miešaniu pachov. Na udržanie konštantnej teploty vo vnútri aj pri častejšom otváraní dverí napomáha tzv. Metal Cooling. Kovový plát umiestnený na zadnej stene chladničky do seba akumuluje chlad, ktorý následne ochladzuje vnútorný priestor.

Chladničky z radov RB7000J/8000J s označením Chef Collection disponujú funkciami hodnými šéfkuchára. Užívateľ má k dispozícii misku z nerezovej ocele Chef Pan, na ktorej môže pokrmy skladovať, marinovať, potom ich na nej upiecť a následne ju môže aj umývať v umývačke riadu. Chef Mode sa postará o správnu teplotu pre rôzne typy potravín a Chef Zone je ideálnym priestorom na uchovávanie mäsa a rýb, pretože potraviny sú tu udržiavané pri optimálnej teplote (-0,5 °C), ktorú šéfkuchári považujú za ideálnu na uchovanie tej najlepšej chuti a štruktúry. Vďaka tomu zostanú mäso a morské plody čerstvé až do grilovania.

Okrem precízneho chladiaceho výkonu sú modely Chef Collection unikátne tiež svojim dizajnom Kitchen Fit™. Tento dizajn spĺňa estetické nároky aj potrebu veľkého objemu, pretože na rozdiel od vstavaných modelov sú až o 90 l priestrannejšie. Aj keď ide o voľne stojace chladničky, je možné ich presne zapustiť do kuchynskej linky, vďaka čomu dokonale dopĺňajú kulinársky priestor.

Práčka Samsung AddWash
Vlani predstavený inovatívny dizajn práčok AddWash si získal státisíce priaznivcov po celom svete. Už žiadna bielizeň nezostáva zabudnutá vďaka unikátnym druhým dvierkam, ktorými je možné pridávať bielizeň do bubna v priebehu pracieho cyklu. Modely WW7500K a WW6500K navyše ponúkajú najrýchlejší prací program na trhu s názvom Super Speed, ktorý je kompletne dokončený už za 59 minút.

V dizajne AddWash sú k dispozícii rovnako produkty v kategórii práčko-sušičiek. Modely WD6500K a WD5500K ponúka Samsung s kapacitou 9 kg.

Tohtoročnou novinkou je modelový rad práčok WW5000J s kapacitou 7, 8 alebo 9 kg. Každý má možnosť zvoliť si model podľa svojich potrieb aj finančných možností bez kompromisu na kvalite. Všetky modely prinášajú dokonalý prací výkon vďaka patentovanej technológii Samsung EcoBubble™, ktorá generuje aktívnu penu. Tá vzniká obohatením pracieho kúpeľa o kyslík a tým aktivuje účinnej látky pracieho prostriedku (enzýmy) už pri nižších teplotách. Vďaka nej je možné prať na 40 °C s výsledkom rovnakým ako pri teplote 60 °C. Prací cyklus je tak šetrnejší k tkanine a zároveň šetrí veľké množstvo energie.

S odolnejšími škvrnami napr. od jedla, make-upu, trávy či krvi si poradí funkcie Bubble Soak. Ide o 30-minútovú fázu pred samotným praním, kedy dochádza k intenzívnemu pôsobeniu aktívnej peny na tkaninu a potom nasleduje už zvolený program.

Úplnou novinkou je funkcia vodného oplachovania zásuvky na aviváž a prací prostriedok s názvom StayClean Drawer™. Tá zaručí, že v týchto zásobníkoch nezostane po stenách uchytená žiadna aviváž, či prací prostriedok a všetko bude využité pri praní. Zakaždým, keď sa dostanú do bubna, spustí sa funkcia StayClean Drawer™ a prepláchne zásobníky. Touto funkciou disponujú všetky modely WW5000J.

Mikrovlnná rúra HotBlast
V oblasti rúr prichádza Samsung s úplne novou úrovňou varenia, ktorú predstavuje technológia HotBlast™. Tá výrazne znižuje dobu prípravy pokrmov, v porovnaní s bežnými mikrovlnnými rúrami až o 50 %. Výkonný horúci vzduch prechádza mnohými prieduchmi priamo na pokrm, takže je po celom svojom povrchu chrumkavý, ale vnútri zostáva šťavnatý.

Okrem toho disponuje mikrovlnná rúra HotBlast dostatočne veľkým grilom Wide Grill, ktorý šíri horúci vzduch rovnomerne na celých 99 % plochy ohrievaného jedla.

Viac informácií o produktoch Samsung nájdete na www.samsung.sk.

Zobrazit Galériu
Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá