Image
15.1.2018 4 Comments

Slovenská sporiteľňa predstavila Georgea, ktorý sa inšpiroval používateľským zážitkom z Facebooku a Googlu

Slovenská sporiteľňa dnes predstavila svoje nové používatelské rozhranie pre internetbanking s názvom George, ktoré je inšpirované užívateľským zážitkom zo sociálnych médií typu Facebook či vyhľadávanim cez Google.

George umožňuje jednoducho manažovať rodinné financie v online prostredí. Užitočný internetbanking je oproti svojmu  predchodcovi modernejší, jednoduchší na vyhľadávanie či správu financií a užívateľsky prijateľný pre všetky generácie. George je zároveň digitálna platforma, ktorá bude neustále prinášať nové služby a vylepšenia. Slovenská sporiteľňa súčasne prináša aj novú mobilnú aplikáciu George Go. Tá nahradí doterajšie aplikácie Účty a Platby. V novom Georgeovi budú mať klienti všetko v jednej aplikácii na pár klikov.

Slovenská sporiteľňa pomenovala svoju novú platobnú a komunkačnú platformu George podľa príbehu letca Lawrencea Sperryho, ktorý pred 100 rokmi vynašiel prvého autopilota a pomenoval ho George. Veta „Nechaj to na Georgea“ v letectve zľudovela. George je teda niečo ako autopilot, ktorý má používateľov bezpečne previesť elektronickým bankovaním. Ako hlavne výhody Georgea uvádza Slovenská sporiteľňa nasledovné funkcie:

 • Prehľadnosť o finančnom živote. Po prihlásení uvidíte svoje karty, úvery či sporenia prehľadne usporiadané a vizuálne rozlíšené. George je responzívny, a preto sa ľahko používa v počítači alebo tablete.
 • Jednoduchosť pri vytváraní adresára z platieb. Vďaka tomu sa v nich jednoducho zorientujete. Namiesto množstva čísel vidíte mená a zadávanie platieb je oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie.
 • vyhľadáva v účtoch. Rovnako, ako keď niečo hľadáte na webe alebo zadávate do Googlu. Stačí, keď do vyhľadávacieho políčka napíšete napr. sumu, adresáta platby alebo slovo, ktoré ste si uviedli do poznámky.
 • osobný prístup. George pomôže bankovanie personalizovať, pridať si fotky k menám účtov, zmeniť farby či pozadie, popremiestňovať jednotlivé položky.  
 • interaktívne návody. Stačí kliknúť na otáznik v pravej spodnej časti obrazovky a návod sa jednoducho zobrazí.

S novou digitálnou platformou George budú môcť v budúcnosti bankovať všetci klienti skupiny Erste, ktorej súčasťou je aj Slovenská sporiteľňa, teda takmer 16 miliónov klientov v 7 krajinách strednej a východnej Európy. Aktuálne Georgea využívajú takmer 2 milióny ľudí hlavne v Rakúsku, tiež v Českej republike a na Slovensku.

„Meníme sa pre klientov, pretože chceme byť pre nich užitoční. Slovenské bankovníctvo sa dlhodobo teší veľkej dôvere klientov, preto my digitalizáciu vnímame ako príležitosť pre našu banku. George, naša nová platforma, je veľkým krokom na tejto ceste, naviac umožňuje využiť príchod novej regulácie v oblasti PSD2 v prospech klientov. A to vďaka jeho ľahkému napájaniu na nové služby či fintechy,“ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

4 Comments

 1. .. reakcia na: Slovenská sporiteľňa predstavila Georgea, ktorý sa inšpiroval používateľským zážitkom z Facebooku a Googlu
  24.1.2018 12:01
  Naco manazment tlaci na deadliny, ked vo vysledku je vacsinou vysledny produkt nedokonceny?
  Reagovať
 2. rozhorčenie reakcia na: Slovenská sporiteľňa predstavila Georgea, ktorý sa inšpiroval používateľským zážitkom z Facebooku a Googlu
  18.1.2018 08:01
  ...ktorý je samozrejme nedokončený, nedotiahnutý... polovica vecí v IB chýba (napr. prehľad o sporení budete hľadať márne...)
  Nechápem prečo si vývojári radšej nenechajú viac času na doladenie pred tým, ako niečo také spustia...
  Reagovať
  • RE: rozhorčenie reakcia na: rozhorčenie
   20.1.2018 09:01
   George je velmi pomaly to co v starom internet bankingu islo hned tu sa len caka a caka nedaju sa vyhladat platby definovat obdobie od kedy do kedy je tak na hranie pre male deti ale pre tych ktory nieco potrebuju vyhladat treba to hladat pracne po mesiacoch nedotoahnuty smola ze sa neda vratit do stareho dobreho internetbankingi
   Reagovať
 3. Príhovor pána riaditeľa reakcia na: Slovenská sporiteľňa predstavila Georgea, ktorý sa inšpiroval používateľským zážitkom z Facebooku a Googlu
  15.1.2018 15:01
  By mohol byť pre širšie publikum, keby nepoužíval slová ako PSD2, fintechy. Vie niekto o čom hovorí?
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá