Image
4.7.2017 0 Comments

Svetielkujúci workshop od AJ TY V IT

Projekt AJ TY V IT vznikol s cieľom povzbudiť dievčatá na štúdium informatiky. Okrem IT workshopov, diskusií so zaujímavými ženami z oblasti IT tento rok rozbehli aj medzinárodnú programovaciu súťaž Scratch Match. Tradíciou sa už stala aj organizácia podujatia Girls Day, počas ktorého sa aj tento rok vybrala viac ako tisícka dievčat do takmer 70 podnikov po celom Slovensku, aby si to IT ochutnali.

Najnovšie  v spolupráci so spoločnosťou AT&T zorganizovali Svetielkujúci workshop, ktorý sa konal v rozmedzí dvoch týždňov na Fakulte elektrotechniky a informatiky v Bratislave a zaoberal sa technologickým a módnym fenoménom nositeľnej elektroniky, teda wearables. Princípom je pomocou vodivej nite zapracovať do oblečenia, kabelky či doplnkov malé LED-ky, ktoré sa podľa nastavenia rozsvietia. Dievčatá na prvom stretnutí nadobudli teoretické vedomosti o zapojeniach LED, ktoré si neskôr pomocou Arduina naprogramovali tak, aby svietili podľa určitých vzorov. Na druhé stretnutie si mali rozmyslieť, kam chcú našiť vodivou niťou sequins (našívateľné malé LED od Adafruit). Účastníčky prejavili neskutočnú kreativitu a vymysleli naozaj zaujímavé projekty - sukňu so vzorom mrakodrapov, na ktorom budú blikať niektoré okná, tričko s hlavou zvieraťa, ktorému budú svietiť oči, či výšivku so svätojánskymi muškami, ktoré náhodne blikajú. Na druhom stretnutí sa už pustili do realizácie svojich nápadov, po naprogramovaní a otestovaní, ktoré bolo naozaj náročné na čas, si takto pripravené sequins našili na látku.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Ako zjednodušiť firemné IT?

19.08.2019 11:25

Špeciálny projekt Zaujímate sa o automatizáciu a riadenie firemných procesy bez chýb? Ako vyriešiť najväčšie IT výzvy v malých firmách? Chcete vidieť kanceláriu budúcnosti? Ak áno, prihláste sa odbor ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá