Image
26.3.2015 0 Comments

Svoje účty budete môcť platiť priamo z Gmailu

gmail.jpeg Google údajne pracuje na vývoji novej služby, ktorá by používateľom umožnila platiť ich účty priamo z jeho webmailu Gmail. Služba možno ponesie meno Pony Express.

Na použitie služby, ktorá je v súčasnosti označovaná ako Pony Express, by používatelia do Gmailu museli zadať svoje osobné informácie a čísla platobných kariet, pričom tieto dáta by následne boli „overené treťou stranou".

Google chce spolupracovať s firmami, ktoré doručujú účty v mene poskytovateľov rôznych služieb, ako sú napríklad poisťovne, operátori či dodávatelia energií. S informáciou ako prvý prišiel americký portál Re/code.

Nie je zatiaľ jasné, či sa služba naozaj bude volať Pony Express alebo ju Google po jej spustení premenuje. Podľa informácií servera Re/code by mala byť spustená na konci tohto roka. Hovorkyňa Googlu sa odmietla k celej veci vyjadriť. Systémy na elektronické spracovanie platieb už poskytuje veľa firiem, ako Intuit, Invoicera alebo BillGrid. Služba od Googlu integrovaná priamo do Gmailu by však používateľom ušetrila čas - obzvlášť vtedy, ak sa Googlu podarí celý platobný proces dostatočne zjednodušiť.

Google by sa vďaka Pony Express dostal k cenným dátam o tom, čo jeho používatelia nakupujú, čo by iste pobúrilo množstvo organizácií zaoberajúcich sa ochranou súkromia. Na druhej strane Google už v súčasnosti indexuje správy svojich používateľov v službe Gmail na reklamné účely.

Navyše by americký gigant Pony Express mohol prepojiť so svojimi ďalšími službami - tu sa ako príklad ponúka hoci jeho nový portál, ktorý umožňuje vyhľadávať lacné poistenie automobilov. Ten je v súčasnosti dostupný iba pre občanov štátu Kalifornia, Google však plánuje jeho rozšírenie.

Jasné zatiaľ nie je ani to, s kým sa Google na poskytovanie Pony Express spojí. Na screenshotoch publikovaných portálom Re/code sú zatiaľ viditeľné logá spoločností Cascadia Financial a GreatFoods. Okrem Gmailu má Pony Express fungovať aj v novej aplikácii Google Inbox. Z dostupných informácií sa nedá vyvodiť, či Pony Express bude používať platobný systém Google Wallet alebo nie.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá