Image
30.11.2016 1 Comments

Tipy a triky: Ako aplikácii prednastaviť spúšťanie s administrátorskými právami?

Väčšina aspoň trochu skúsenejších používateľov vie, že aj keď máte na operačnom systéme Windows vytvorený administrátorský účet, aplikácie pre bezpečnosť nefungujú vždy splnými administrátorskými právami. Na priradenie plných práv je nevyhnutné pri spúšťaní programu kliknúť na jeho ikonu pravým tlačidlom avybrať možnosť Spustiť ako správca. Pri pokročilých aplikáciách, ktoré výrazne zasahujú do systému, je takéto spustenie potrebné, aak na to zabudnete, môžete sa stretnúť stým, že vykonané zmeny sa neuplatnia. Vlepšom prípade vás na to aplikácia upozorní anavrhne vám automatické alebo vhoršom prípade manuálne opätovné spustenie sadministrátorskými právami. Napadlo vám, že by bolo lepšie, keby niektoré programy boli spúšťané sadministrátorskými právami vždy ana málo intuitívne spúšťanie cez kontextové menu ste pri nich už nemuseli nikdy myslieť? Ako to teda vykonať?

Vedeli ste, že....? Ak vo Windows pri dvojkliku na nejaký priečinok alebo súbor držíte stlačený kláves Alt, namiesto jeho otvorenia sa objaví okno svlastnosťami daného súboru či priečinka?

Riešenie je veľmi jednoduché. Stačí na spúšťací súbor EXE programu kliknúť pravým tlačidlom myši azvoliť položku Vlastnosti. Votvorenom okne sa následne prekliknite na záložku Kompatibilita azaškrtnite možnosť Spustiť tento program ako správca. Pomerne zaujímavá alternatíva je prípad, že máte na program vytvorený odkaz na pracovnej ploche alebo kdekoľvek inde. Môžete totiž použiť dva odkazy srôznym nastavením. Vybratý odkaz na program si jednoducho zduplikujte klávesovou skratkou alebo príkazmi Kopírovať aVložiť, pričom jednému nechajte klasické práva adruhý nastavte na preberanie administrátorských. Vykonáte to tak, že kliknite na odkaz pravým tlačidlom myši avyberiete položku Vlastnosti. Votvorenom okne následne prejdite na záložku Odkaz akliknite na tlačidlo Spresniť. Otvorí sa doplnkové okno, vktorom zaškrtnite možnosť Spustiť ako správca. Toto nastavenie bude platiť len pre tento odkaz apri iných sa spustí program normálne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

1 Comments

  1. najlepšiejevšetkospolu reakcia na: Tipy a triky: Ako aplikácii prednastaviť spúšťanie s administrátorskými právami?
    1.12.2016 09:12
    Čo je to za móda písať predložky spolu. Keby že raz, tak možno je to preklep, ale v každej vete aspoň raz, tak to už je zámer. Ale aký je cieľ ? V "odbornom" časopise ? Svet sa preto určite nezrúti, ale veď prikladajme mu pokiaľ sa dá...
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá