Image
29.11.2016 2 Comments

Tipy a triky: Ako vypnúť uzamykaciu obrazovku vo Windows 10?

Rozčuľuje vás, že pred každým prihlásením doúčtu vášho počítača musíte prejsť uzamykacou obrazovkou? Windows 10 na tejto obrazovke ukazuje čas,dátum anejakú zaujímavú fotografiu zrôznych kútov sveta. Problém je, že uzamykacia obrazovka má hlavne dekoratívny charakter ana to, aby sa vám zobrazila skutočná prihlasovacia obrazovka sponukou používateľských účtov, musíte ju odkliknúť myšou alebo na dotykových displejoch odtiahnuť prstom. Ak to robíte každý deň niekoľkokrát, zrejme vám to dosť rýchlo začne liezť na nervy. Ako sa teda zdržujúcej a otravnej uzamykacej obrazovky nadobro zbaviť?

Uzamykacia obrazovka systému Windows vie byť poriadne otravná

Uzamykaciu obrazovku možno vypnúť, ale proces nie je intuitívny adarmo budete hľadať relevantnú položku napríklad vnovom integrovanom nastavení alebo vbežných položkách staršieho Ovládacieho panela. Treba použiť editor skupinových oprávnení, ktorý je aj vslovenských verziách Windows prítomný pod svojím originálnym anglickým názvom Local Group Policy Editor. Na jeho otvorenie kliknite na menu Štart ado integrovaného vyhľadávania systému zadajte meno jeho spúšťacieho súboru, ktorým je gpedit.msc. Súbor spustite avotvorenom okne editora kliknite včasti Konfigurácia počítača na sekciu Administrative Templates. Vnej otvorte časť Control Panel anásledne Personalization. Vpravej časti uvidíte niekoľko položiek, medzi ktorými je aj Do not display the lock screen, teda Nezobrazuj uzamykaciu obrazovku. Predvolená je možnosť Not configured, teda vpreklade Bez konfigurácie, no dvojklikom na danú položku otvoríte okno snastavením, kde môžete zvoliť možnosť Enabled čiže Povoliť (teda povoliť nezobrazovanie uzamykacej obrazovky). Po stlačení tlačidla OK už uzamykaciu obrazovku viac neuvidíte apočítač bude zobrazovať rovno prihlasovaciu obrazovku svýberom účtov aprípadným zadaním hesla.

Editor skupinových oprávnení systému Windows

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

2 Comments

 1. home edicia? reakcia na: Tipy a triky: Ako vypnúť uzamykaciu obrazovku vo Windows 10?
  2.12.2016 21:12
  Ako na to v home edicií?
  Reagovať
 2. A keď nemáte Pro verziu čo potom ? reakcia na: Tipy a triky: Ako vypnúť uzamykaciu obrazovku vo Windows 10?
  30.11.2016 08:11
  Odporúčam editovať článok a doplniť cestu k príslušnému registru nastavenia, keďže lokálny GPO editor je dostupný len v Pro verzii.
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá