Image
2.11.2015 0 Comments

V rebríčku rýchlo rastúcich IT firiem sa nachádza päť slovenských

V rebríčku päťdesiatich najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej Európe sa tento rok umiestnilo päť slovenských spoločností. Najvyššie miesto v rebríčku CE Technology Fast 50 zo slovenských firiem dosiahla spoločnosť BSP Applications, ktorá obsadila 4. priečku. Informovala o tom spoločnosť Deloitte, ktorá spomínaný rebríček zostavuje na základe rastu výnosov za štvorročné obdobie. V rebríčku za tento rok sa analyzovali výnosy za roky 2011 až 2014. Prvé miesto v stredoeurópskom rebríčku patrí českej softvérovej spoločnosti Simplity, jej štvorročná miera rastu výnosov dosiahla 1 971 %.

Najvyššie umiestnená slovenská spoločnosť BSP Applications sa špecializuje na používateľské aplikácie a správu dokumentov. Za štvorročné obdobie spoločnosť evidovala 1 004-percentný rast výnosov. Druhá slovenská priečka patrí internetovej spoločnosti Visibility s 543-percentným rastom výnosov, v celkovom rebríčku obsadila 17. pozíciu.

Ďalšou slovenskou umiestnenou spoločnosťou je Pixel Federation na 29. mieste s rastom výnosov na úrovni 407 %. Štvrtou slovenskou spoločnosťou je CEIT Technical Innovation, ktorá sa zameriava na výskum a vývoj inovatívnych riešení pre priemysel, umiestnila sa na 31. priečke s 387-percentným rastom výnosov. Piatou spoločnosťou je firma Promiseo, ktorá dosiahla 382-percentný rast výnosov a umiestnila sa na 32. mieste.

V kategórii Veľká päťka sú zahrnuté spoločnosti, ktoré sú príliš veľké na to, aby mohli v raste výnosov priamo súťažiť s menšími firmami rebríčka CE Technology Fast 50. Na čele tejto kategórie sa umiestnila rumunská softvérová firma Insoft Development & Consulting. Slovenská softvérová spoločnosť ESET, ktorá sa v rebríčku umiestňuje už 13 rokov, obsadila tento rok v spomínanej kategórii tretiu priečku s 223-percentným rastom výnosov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá