Image
25.3.2015 0 Comments

YouTube experimentuje, zavádza funkciu automatického prehrávania

youtube.jpg Webové stránky sa usilujú pritiahnuť čo najviac návštevníkov a dosiahnuť, aby na nich strávili čo najviac času. To má za cieľ aj nová funkcia na YouTube, ktorá sa snaží o to, aby si používatelia pozreli viac videí bez toho, aby stránku opustili. A najlepší spôsob na to je lákať ich od jedného videa k druhému. Práve to robí experimentálna funkcia automatického prehrávania (autoplay), ktorú v týchto dňoch YouTube už spustil pre všetkých používateľov. Našťastie ju možno jednoducho vypnúť.

YouTube túto funkciu prezentuje ako niečo, čo vám má pomôcť pri rozhodovaní o tom, čo budete ďalej sledovať. No v skutočnosti sa o tom rozhodlo už prv na základe zoznamu ďalších videí. Po dohratí videa totiž nasleduje 10-sekundové odpočítavanie s informáciou o nasledujúcom videu. Je to niečo ako Advanced Streaming and Prediction na Amazone. No Amazon je v tomto smere trochu užitočnejší, pretože začne načítavať video do vyrovnávacej pamäte ešte v čase, keď sa prehráva predchádzajúce. Na YouTube musíte na načítanie videa čakať.


A hoci niektorí privítajú možnosť jednoducho kliknúť na ďalšie video v zozname, pre iných to môže byť nepríjemnosť. Preto YouTube umožňuje odpočítavanie zrušiť, a to tak, že sa od prehrávača videa presuniete dole alebo začnete na klávesnici písať komentár či vyhľadávací dopyt. Ak nechcete, aby sa ďalšie automaticky vybrané video prehralo, stačí kliknúť na tlačidlo Zrušiť.

A funkciu môžete aj úplne vypnúť. Jedna možnosť je prepínač vpravo nad zoznamom ďalších videí. Druhá možnosť je kliknúť na ikonu ozubeného kolieska v danom videu a deaktivovať položku úplne hore.

youtube_autoplay.png

YouTube si vaše rozhodnutie zapamätá a nebudete ho musieť zakaždým opakovať. Uloží totiž do vášho prehliadača cookie.

Zdroj: slashgear.com
googlesystem.blogspot.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá