Image
17.3.2015 0 Comments

YouTube najnovšie už podporuje 360-stupňové videá. Virtuálna 3D realita na vlastnej koži

youtube.jpg Snívali ste o tom, že raz zažijete divokú jazdu formulou 1 alebo si vychutnáte čarovný let balónom? Teraz nastal ten správny čas. YouTube spustil dlho očakávanú podporu pre videá s 360-stupňovým pohľadom. Vďaka nim si môžete splniť svoje adrenalínové sny, aj keď len virtuálne.

Pri sledovaní takéhoto typu videí máte pocit, akoby ste boli priamymi účastníkmi deja. Aký uhol pohľadu si v danej scéne zvolíte, je len na vás. Korigovať ho môžete pomocou ovládača v ľavom hornom rohu. Videá fungujú v prehliadači Google Chrome, kde sa rozhliadate pomocou kurzora myši, zatiaľ čo vo videách prehrávaných cez oficiálnu androidovú aplikáciu YouTube nazeráte na dej jednoduchým otáčaním telefónu. Aplikácia totiž využíva polohový senzor na určenie uhla, v akom práve držíte zariadenie v rukách. Na základe toho uspôsobí aj obraz pohľadu.

Skutočná zábava však nastáva pri skombinovaní 360-stupňových videí s VR headsetom. Táto novinka je primárne určená práve pre zariadenia typu Oculus Rift alebo Google Cardboard. Virtuálnu 3D realitu si však môžete vychutnať aj v šiestich názorných ukážkach na YouTube.Zdroj: androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá