Image
30.1.2018 1 Comments

Začína sa veľké upratovanie webu. Chrome už zablokuje otravnú a infikovanú reklamu

Google už nejaký čas hovorí o plánoch urobiť webový prehliadač Chrome bezpečnejším pri prehliadaní stránok, ktoré obsahujú nízkokvalitnú, blikajúcu a inak obťažujúcu reklamu. Niekedy sa stáva, že takáto reklama je infikovaná a presmeruje používateľa na rôzne podvodné či škodlivé weby.

V týchto dňoch Google vydal novú verziu Chrome 64 pre Android, ktorá si už poradí s nepríjemnými pop-up oknami s reklamou, ktoré kazia zážitok z prehliadania internetu.

Najnovšia verzia prehliadača zastaví automatické presmerovania na škodlivé weby či okná a zabráni agresívnym reklamám otvárať nové panely a okná bez vášho povolenia. Prináša aj zlepšenia v blokovaní automaticky otváraných okien, ktoré by mohli používateľov lákať na kliknutie na odkazy, ktoré môžu vyzerať ako tlačidlá alebo ovládacie prvky.

V nastaveniach možno nájsť aj novú ponuku ktorá používateľom umožní stlmiť akékoľvek zvuky, ktoré sú automaticky vytvárané pri načítaní určitých webových stránok. Používatelia si môžu nastaviť aj výnimky z tlmenia týchto zvukov.

Okrem funkcií na blokovanie reklám má Chrome 64 pre Android aj niekoľko zlepšení stability a výkonu. Podrobnosti sa môžete dozvedieť na webovej stránke Google Chromium. Nová verzia sa dostane na androidové zariadenia v najbližších týždňoch.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

1 Comments

  1. veľké upratovanie na Chrome reakcia na: Začína sa veľké upratovanie webu. Chrome už zablokuje otravnú a infikovanú reklamu
    31.1.2018 12:01
    Dúfam že to nedopadne tak ako po aktualizácii Chromu vo Windowse,kde prestal spolupracovať s prehrávaním vídeí na facebooku.
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá