Image
22.2.2018 0 Comments

Zapnite si 5G: Ericsson dokončil 5G Platformu pre operátorov

  • Ericsson predstavuje komerčný 5G softvér pre rádiové a chrbticové siete, ktorý umožní operátorom spustiť 5G už koncom tohto roka
  • Zároveň rozvíja svoju ponuku technológie Distributed Cloud, určenej na optimalizáciu aplikácií naprieč rôznymi miestami, čím sa znižuje latencia a zvyšuje sa bezpečnosť a odolnosť aplikácií využívajúcich 5G.
  • Rozširuje aj portfólio rádiovej technológie a podporuje plynulý prechod zo 4G na 5G

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) dokončuje pripravenosť operátorov na 5G rozšírením svojej 5G Platformy o nové riešenia pre rádiovú a chrbticovú sieť.

Spoločnosť v týchto dňoch uvádza na trh komerčný softvér pre 5G Radio Access Network (RAN), vychádzajúci z nedávno schváleného štandardu 3GPP 5G New Radio (NR). Zároveň predstavuje aj novú kategóriu produktov pre rádiovú technológiu s názvom Street Macro - nový typ vysielačov, ktorý rieši potrebu operátorov rásť v mestách s obmedzeným počtom dostupných vysielacích bodov.

Ericsson rozširuje svoju ponuku 5G Core System o nové možnosti podpory technológie 5G NR a rozširuje tiež riešenie Distributed Cloud, aby využil príležitosti na rast, ktoré predstavujú nové prípady použitia 5G.

Svoju 5G Platformu Ericsson predstavil vo februári 2017 a doplnil ju v septembri toho istého roka. Pozostáva z 5G jadra, rádia a transportných portfólií, ako aj z prevádzkových služieb,  (OSS), riadiacich služieb (BSS), sieťových služieb a zabezpečenia.

Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a riaditeľ pre sieťové služby v spoločnosti Ericsson, hovorí: „Prevádzkovatelia, ktorí chcú zaviesť technológiu 5G medzi prvými, majú už tento rok k dispozícii to najdôležitejšie pre spustenie sietí 5G. S našou rozšírenou platformou získajú efektívnejšie siete, ako aj príležitosti na vytváranie nových zdrojov príjmov z novovznikajúcich spotrebiteľských a priemyselných prípadov použitia.“

Giovanni Ferigo, riaditeľ pre technológie v spoločnosti TIM, hovorí: „Ericsson je významným činiteľom, umožňujúcim naše 5G inovatívne aktivity, ktoré prebiehajú v niekoľkých mestách v Taliansku. V decembri minulého roka – čo je talianske prvenstvo – sme v meste Turín spoločne aktivovali 5G NR bunku, pracujúcu na vysokých frekvenciách a dosiahli sme rýchlosť viac ako 20 Gb/s. Tešíme sa na testovanie nových riešení od spoločnosti Ericsson, ktoré prispejú k vyriešeniu širokej škály prípadov použitia, na ktorých pracujeme.“

Tchung-sü Čang, riaditeľ Výskumného inštitútu China Mobile Research, hovorí: „Plánovaná sieť spoločnosti China Mobile s názvom NovoNet bude vybudovaná na viacvrstvovej technológii Telecom Integrated Cloud (TIC). Riešenie Ericsson Distributed Cloud je zosúladené s platformou TIC s víziou vytvoriť jednotné cloudové riešenie pre rýchle inovácie v aplikáciách, využívajúce plnú koordináciu, automatizáciu a umožňujúce používanie viacerých cloudov.“

5G softvér - umožňuje priekopníkom na trhu spustiť 5G
Softvér spoločnosti Ericsson pre 5G rádiovú sieť
, ktorý bude k dispozícii vo štvrtom kvartáli 2018, poskytuje viacpásmovú podporu pre globálne nasadenie. Umožní prevádzkovateľom využívať nové frekvenčné spektrum, akonáhle bude dostupné.

Softvér pre 5G rádiovú sieť, ktorého dokončenie Ericsson oznámil v týchto dňoch, dopĺňa už spustené základné pásmo a 5G rádiovú technológiu. Operátori môžu jednoducho aktivovať svoje 5G siete a podniknúť prvé kroky s komerčnými 5G funkciami a novými aplikáciami využívajúcimi najmodernejšie mobilné širokopásmové služby.

Spustenie bude efektívne zabezpečovať potreby rastúcej dátovej prevádzky a umožní prístup k multimediálnemu obsahu, ako je streamovanie 4K/8K videí a virtuálna/rozšírená realita. Podľa najnovšej ekonomickej štúdie spoločnosti Ericsson o vylepšenom mobilnom širokopásmovom pripojení budú náklady na gigabajt vďaka prechodu na 5G desaťkrát nižšie ako pri 4G, využívanom v súčasnosti.

Ponuku rádiovej technológie dopĺňa komerčný softvér pre 5G jadro, optimalizovaný pre 5G priepustnosť, kapacitu siete a škálovateľnosť. Riešenia Packet Core a Unified Data Management spoločnosti Ericsson prinesú v priebehu roka 2018 zlepšenie s cieľom efektívne podporovať 5G služby. Tieto riešenia môžu byť ďalej vylepšované novými funkciami v súlade s vývojom štandardu 3GPP 5G.

Predplatne 2018

Ericsson Distributed Cloud - rýchlejší rast 5G a internetu vecí
Ericsson tiež vyvíja svoju ponuku technológie Distributed Cloud pre nasadenie aplikácií v cloude na rôznych miestach - centrálnych, distribuovaných a okrajových. Technológia Distributed Cloud, navrhnutá a riadená ako jedno riešenie, zlepšuje latenciu, bezpečnosť a odolnosť a spĺňa regulačné požiadavky pre prípady použitia využívajúce 5G. Ericsson Distributed Cloud kombinuje to najlepšie z telekomunikačných a cloudových technológii, čo umožní využívať siete ako otvorené cloudové platformy pre akékoľvek účely, vrátane telekomunikačných, spotrebiteľských a podnikových aplikácií.

Ako súčasť technológie Ericsson Distributed Cloud bude spoločnosť podporovať nasadenie nezávislých hardvérových riešení od viacerých dodávateľov. Vďaka rýchlo nasaditeľnému otvorenému telekomunikačnému softvéru pre vzdialené aktualizácie a prevádzku prináša spoločnosť Ericsson softvérovú infraštruktúru (SDI) na hraničné vysielacie body. Na podporu efektívneho nasadeniacloudových aplikácií Ericsson zároveň rozširuje ponuku s podporou dátových kontajnerov v infraštruktúre distribuovaného cloudu.

Rozšírené rádiové portfólio podporuje hladký vývoj zo 4G na 5G
Ako novú vrstvu medzi makro- a mikro-vrstvou Ericsson pridáva novú kategóriu produktov pre rádiovú technológiu pre mestá s názvom Street Macro. Tieto vysielače sa budú nachádzať na fasádach budov, kde napriek malým rozmerom budú disponovať dostatočným výkonom na zabezpečenie požadovanej kapacity a pokrytia siete.

Okrem toho spoločnosť predstavila aj nové rádiové produkty podporujúce technológiu Massive MIMO. Tieto produkty umožňujú plynulý prechod zo 4G na 5G a riešia potrebu zvýšenej kapacity a zároveň zjednodušujú používanie s cieľom širšieho uplatnenia.

Všetky inštalované základňové vysielače v rámci technológie Ericsson Radio System dodané od roku 2015 budú vďaka vzdialenej inštalácii softvéru kompatibilné so štandardom 5G NR.

Ed Gubbins, analytik pre Global Telecom Technology & Software v spoločnosti GlobalData, povedal: „Kombinácia nových produktov spoločnosti Ericsson a podpory 5G pre vysielače, ktoré už boli rozmiestnené v teréne, poskytne operátorom prístup k veľmi širokému a flexibilnému 5G portfóliu. Budú schopní rýchlo sa dostať k vylepšenému mobilnému širokopásmovému pripojeniu a zamerať sa na nové príležitosti s priemyselnými aplikáciami.“

Roberto Kompany, analytik v spoločnosti Analysys Mason, hovorí: „Medzi najdôležitejšie predpoklady, ktoré musia operátori poskytnúť pre 5G prípady použitia ako je rozšírená realitaa autonómne vozidlá, patrí znížená latencia, lepšia priepustnosť, vyššia bezpečnosť, spoľahlivosť a súlad s predpismi. Riešenie Distributed Cloud, ktoré umožňuje flexibilnú technológiu tzv. cloud computing, ukladanie a vytváranie sietí na centrálnych, regionálnych a hraničných bodoch a ktoré je možné bez problémov riadiť, je dôležitou súčasťou 5G platformy.“


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Alarm súčasne chráni domov aj firmu

26.09.2019 10:50

Špeciálny projekt Pre mnohých z nás dnes nie je alarm výnimočnou záležitosťou. Berieme ho ako bežnú vec, ktorá k bývaniu či podnikaniu jednoducho patrí. Svoje o tom vie aj Tibor zo Smoleníc. Alarm po ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá